A sok lúd disznót győz mondás nem teljesen illik a szituációra, hiszen az egyre több területet foglaló androidos táblagépek mellett az Apple "sertése" is óriásira hízott.
A múlt héten számolt be története legjobb negyedévéről az Apple, amiből alaposan kivette a részét szédületes sebességgel fogyó iPad. Ennek ellenére a tabletek piacán láthatóan az elképesztő növekedés sem volt elég ahhoz, hogy piaci dominanciáját tartani tudja a cupertinói vállalat. A különböző gyártók Android alapú megoldásai ugyanis jócskán javítottak egy évvel korábbi pozíciójukon.

Többszörös szorzó  A Strategic Analytics kalkulációja alapján 2011 utolsó negyedévében 26,8 millió táblagépet adtak el, ami 150 százalékkal több, mint a 2010-es eredmény. Ebből a Google operációs rendszerét használó modellek 10,5 millió darabbal vették ki a részüket. Ez a 2010-ben elért 3,1 millióhoz viszonyítva bő háromszoros expanziót jelent.

Így fordulhatott elő az, hogy miközen az iPad eladásai is több mint megkétszereződtek (7,3 millióról 15,4-re), a teljes piacon komoly mértékben zsugorodott az Apple tortaszelete. 2010 végén a Strategic Analytics mérései alapján a céghez még a globális tableteladások 68,2 százaléka volt köthető, míg 2011 utolsó negyedévében ez 57,6 százalékra zsugorodott. Az Android eközben 29-ről 39,1-re tornázta fel magát. Ez utóbbihoz azért nem árt újból hozzátenni, hogy ez a százalék nem egyetlen terméket takar. Termékek szintjén így az iPad még mindig kimagasló eredménnyel vezet.

Mindent aláz az iPhone és az iPad
Az Apple társalapítója az Androidot szereti

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.