A koreai vállalat új szabályzata szerint többé nem ad ki információkat mobiltelefonjainak és tabletjeinek értékesítési darabszámairól.
A Samsung bejelentését azzal magyarázta, hogy a forgalmi adatok teljes nyilvánosságra hozatala üzleti kockázatot jelent, mivel egyre erősebb a mobilpiaci verseny. Elemzők azonban egy másik okot is gyanítanak, mégpedig az Apple-Samsung bírósági huzavonát.

Növekedés titokban A Samsung második negyedéves eredményei mindenesetre óriási ugrást mutatnak, a mobil eszközök forgalma darabszámra vetítve 43 százalékkal nőtt a tavalyi hasonló időszakhoz képest: ezt az erős számot a mobiltelefonok és a Galaxy Tab család tagjai együttesen hozták.


A 37,4 milliárd dolláros forgalom 4 százalékos éves növekedést hozott, viszont a profit terén némelyest elcsúsztak: a 3,3 milliárdos nyereség 18 százalékkal múlta alul a 2010-es Q2 eredményét. Ezt a veszteséget a gyártó több forrás szerint a kutatás-fejlesztési költségvetés megemelésével magyarázza - igaz, ennek látszik is az eredménye. A Galaxy S II telefon igazi bankrobbantást produkált, első 85 napja alatt 5 milliót kapkodtak szét belőle a világon.

Almába harapva Az információk visszatartása miatt arról nincs pontos adat, hogy hány tabletet és mennyi mobiltelefont jelent pontosan a legfrissebb eredmény, ám a Bloomberg elemzőkre hivatkozva 18 és 21 millió közé teszi a tisztán telefonok eladására vonatkozó darabszámot. Ez azért érdekes, mert az Apple 20,3 millió iPhone-t adott el ugyanebben az időszakban, így az teljesen biztos, hogy a Samsung megközelítette a Jobs-birodalom telefonjaiból értékesített darabszámot, de esélyes, hogy meg is haladta.

Tény persze, hogy az Apple némelyest visszavett a telefonos lendületből, mivel az eddigi éves frissítéstől eltérve még nem adott ki új iPhone modellt, ezért a "nyitási hisztéria" még várat magára. Ha az egyre egységesebb híreszteléseknek hinni lehet, az iPhone 5 szeptember legelején kerülhet a boltokba (sokan a hetedikei dátumot vélik tudni), amely az almás vállalatnak erős második félévet ígér.

Máésfél másodpercenként vesznek Samsung Galaxy S II-t
Érkezik az új Galaxy S Plus
Galaxy Tab 10.1 és Bada - bekeményít a Samsung

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.