A koreai vállalat új szabályzata szerint többé nem ad ki információkat mobiltelefonjainak és tabletjeinek értékesítési darabszámairól.
A Samsung bejelentését azzal magyarázta, hogy a forgalmi adatok teljes nyilvánosságra hozatala üzleti kockázatot jelent, mivel egyre erősebb a mobilpiaci verseny. Elemzők azonban egy másik okot is gyanítanak, mégpedig az Apple-Samsung bírósági huzavonát.
Növekedés titokban ■ A Samsung második negyedéves eredményei mindenesetre óriási ugrást mutatnak, a mobil eszközök forgalma darabszámra vetítve 43 százalékkal nőtt a tavalyi hasonló időszakhoz képest: ezt az erős számot a mobiltelefonok és a Galaxy Tab család tagjai együttesen hozták.
A 37,4 milliárd dolláros forgalom 4 százalékos éves növekedést hozott, viszont a profit terén némelyest elcsúsztak: a 3,3 milliárdos nyereség 18 százalékkal múlta alul a 2010-es Q2 eredményét. Ezt a veszteséget a gyártó több forrás szerint a kutatás-fejlesztési költségvetés megemelésével magyarázza - igaz, ennek látszik is az eredménye.
A Galaxy S II telefon igazi bankrobbantást produkált, első 85 napja alatt 5 milliót kapkodtak szét belőle a világon.
Almába harapva ■ Az információk visszatartása miatt arról nincs pontos adat, hogy hány tabletet és mennyi mobiltelefont jelent pontosan a legfrissebb eredmény, ám a Bloomberg elemzőkre hivatkozva 18 és 21 millió közé teszi a tisztán telefonok eladására vonatkozó darabszámot. Ez azért érdekes, mert az Apple 20,3 millió iPhone-t adott el ugyanebben az időszakban, így az teljesen biztos, hogy a Samsung megközelítette a Jobs-birodalom telefonjaiból értékesített darabszámot, de esélyes, hogy meg is haladta.
Tény persze, hogy az Apple némelyest visszavett a telefonos lendületből, mivel az eddigi éves frissítéstől eltérve még nem adott ki új iPhone modellt, ezért a "nyitási hisztéria" még várat magára. Ha az egyre egységesebb híreszteléseknek hinni lehet, az iPhone 5 szeptember legelején kerülhet a boltokba (sokan a hetedikei dátumot vélik tudni), amely az almás vállalatnak erős második félévet ígér.