Megkötötte első európai mobilhálózat-szállítási szerződését a Samsung, amely Nagy-Britanniában a 3 UK negyedik generációs rendszerét építi fel. A dél-koreai cég Magyarországon is pályázna, a negyedik mobilszolgáltató majdani hálózati tenderén – tudta meg a Bitport.
Európában is elindult mobil portfóliójának legújabb elemével, a hálózatok építésével a Samsung Electronics. A dél-koreai elektronikai óriás az elmúlt hetekben írta alá első idevonatkozó megállapodását a brit mobilszolgáltatóval a 3 UK-val. A szigetországbeli társaság negyedik generációs LTE-rendszerének kiépítését rendelte meg a távol-keleti szállítótól. "Az erre épülő kereskedelmi szolgáltatással 2013 elején kívánunk elindulni" – jelentette be a napokban Dave Dyson a 3UK vezérigazgatója.

A Hutchison Whampoa tulajdonában lévő operátor jelenleg a szigetország legkisebb mobilszolgáltatója és nemrégiben szerzett LTE-képes spektrumot a piacvezető Everything Everywhere-től. Ennek révén jó néhány riválisát megelőzheti a fejlett szolgáltatások területén. Az Everything Everywhere a legnagyobb brit távközlési szolgáltató, vezetékes és vezeték nélküli technológiát egyaránt kínál két jól ismert márkára az Orange-ra és a T-Mobile-ra építve.

Új szereplőként A Samsung a teljes LTE-rendszert szállítja a brit cégnek, a bázisállomások mellett a hozzákapcsolódó egyéb alrendszereket is, a szűkös határidőnek megfelelően már az idén elindul a tesztidőszak is. A dél-koreai társaság az egyik legújabb szereplő a hálózati berendezések szállítóinak a piacán. Ezzel a profillal nagyjából másfél-két éve bővítette ki a portfólióját, miután igen jövedelmezőnek bizonyult a belépése a mobilpiac egyéb területein. Mint ismeretes, a mobiltelefonok gyártásába is évekkel később lépett be, mint az úttörőnek számító nagy márkák, a Nokia, az Ericsson, vagy a Motorola. Alig több mint fél évtized múltán viszont már ott volt az élbolyban, mi több idéntől már mind az okostelefonok, mind a hagyományos telefonok gyártásában világelső.

A hálózati berendezések gyártása is, a nemzetközi piacokon ugyancsak viszonylag újnak számító kínaiak (Huawei, ZTE), illetve a továbbra is meghatározó Ericsson támasztotta verseny ellenére jövedelmező lehet a cég számára, hiszen ezekben az években folyik a legtöbb szolgáltatónál a generációváltás. Ez a magyarországi mobilszolgáltatók példáját látva szinte a teljes hálózat lecserélését jelenti.

A Samsung eddig Európán kívül állapodott meg hálózatok szállítására, a dél-koreai cég építette ki az USA-ban a Sprint és a MetroPCS LTE-rendszerét, Japánban a KDDI, míg Szaud-Arábiában a Mobily volt a megrendelője. Jelenleg minden negyedik LTE-kapcsolat a dél-koreai cég infrastruktúráján valósul meg.

Hazai lehetőség  A témával kapcsolatban a Bitport megkereste a Samsung Electronics hazai leányvállalatát, és Kunos Balázs, a mobil üzletág vezetője kérdésünkre elmondta, hogy a hálózati berendezésekkel itthon is bővítenék a profilt és indulnának a bíróságon megtámadott, emiatt függőben lévő negyedik mobilszolgáltató, az MPVI majdani tenderén, amely iránt más magyarországi bázissal rendelkező szállítók is erőteljesen érdeklődnek.

Megálljt parancsoltak a negyedik mobilszolgáltatónak
Rakétasebességgel bővül az LTE-piac

Még nem nőtt az égig, de az EU-nak máris gondja támadt a Bluesky működésével

Az X-ről politikai okokból távozó tömegek kedvelt célpontja a Twitter-alapító gründolta platform. A Bluesky egyelőre nem elég nagy ahhoz, hogy a legszigorúbb EU-s szabályozás alá essen, de így sem ússza meg Brüsszel piszkálódását.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.