Elemzők szerint akár a tabletpiac második helyét is megszerezheti a Lenovo, ha ügyesen taktikázik új androidos táblagépeivel. Igaz, egy Windows 7-es verziót is bejelentettek, de arra mindenki csak legyint.
A Lenovo már idén márciusban kihozta első tabletjét, ám a LePad csupán Kínában került a boltokba - a vállalat kommunikációja alapján egyfajta nyílt tesztnek szánták az egypiacos nyitást. A most bejelentett három újdonság egyike gyakorlatilag a LePad nemzetközi forgalmazásra szánt változata IdeaPad K1 néven, és "az igényes konzumer piacot" célozza meg. Emellett az üzleti felhasználóknak ThinkPad Tablet néven hoznak ki egy táblagépet, valamint érkezik egy Windows 7-et futtató változat is az IdeaPad-ből, amely a P1 névre hallgat.


Két droid kétfelé támad Az IdeaPad K1-ben 1 gigahertzes Nvidia Tegra 2 processzor dolgozik, kijelzője 10,1 hüvelyk átmérőjű, melynek felbontása 1280x800 képpont. A tabletekre optimalizált Android Honeycomb 3.1-es verziója fut a készüléken, amelyből lesz csak WiFivel, valamint WiFi / 3G kombóval ellátott modell is, a háttértár tekintetében pedig 16, 32 és 64 gigabájtos opciók közül válogathatunk. Az elemzők szerint, bár kissé későn érkezik a Lenovo a nemzetközi tablet-csatatérre, az IdeaPaddel jól nyithatnak. A dedikált Lenovo App Shop és az operációs rendszer fölé húzott egyedi felhasználói felület (Lenovo Launcher) mellett az sem elhanyagolható, hogy 499 dolláros nyitó áron kerül boltokba a tablet, szemben az iPad 599 dolláros cimkéjével.


Az üzleti felhasználóknak szánt ThinkPad sok mindenben hasonlít a K1-hez, ugyanaz az operációs rendszer, a kijelzőméret és -felbontás, a processzor és a háttértárak mérete. Formavilága, alap és opcionális felszereltsége viszont már minden elemében a vállalati felhasználókra céloz. Található a tableten teljes értékű USB port, de rendelhető hozzá dokkoló és billentyűzet, valamint a HTC Flyernél megismerthez hasonló aktív toll is, szoftveres szinten pedig a Citrix virtualizációs megoldása vagy biztonsági megoldások lehetnek vonzóak. A 16 gigabájtos ThinkPad Tablet induló ára 509 dollár, de a toll nélkül is rendelhető lesz 479 dollárért, a 32 gigabájtos változat pedig 589 dolláros cimkével nyit.

Kakukktojás A két androidos táblagép augusztusban kerül az amerikai boltokba, de az európai forgalmazásra sem kell hónapokig várni az ígéretek szerint. A harmadik versenyzőről viszont egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy még valamikor idén megjelenik: az IdeaPad P1-ről van szó, amely a tabletpiacon mostohagyereknek számító Windows 7-et futtatja. Érdekes módon az eddig piacon lévő windowsos táblagépeket mind üzleti felhasználóknak ajánlják pont azért, hogy megszokott munkakörnyezetüket vihessék magukkal az útra is - az IdeaPad P1 ennek ellenére konzumer termék lesz. A Windows nagyobb hardverkövetelményei miatt a P1 dobozába jóval erősebb hardvert kellett belegyömöszölni, az 1,5 gigahertzes Intel Atom processzort 2 gigabájtos rendszermemória támogatja.


Ez utóbbi tabletet már a megjelenése előtt eléggé lesajnálta a szakmai közvélemény: az általános elemzői álláspont szerint a Lenovo egyszerűen csak szeretne a Microsoft kedvében járni azzal, hogy egy windowsos eszközt is elkészít, ám nagy eladásokra maga a gyártó sem számít. A Windows 7-re a legtöbben teljesen tablet-inkompatibilis rendszerként gondolnak, és csak a jövőre érkező Windows 8 változtathatja meg ezt az előítéletet.

A Lenovo szárnyal a PC-piacon
Létrehozták Japán első számú PC-gyártóját
Hazai premier: kipróbáltuk a Cisco üzleti táblagépét

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.