A szabadalmi perek és a versenytársak által kötött fontos szövetségek a tajvani telefongyártót is elgondolkodtatták: saját operációs rendszerrel függetleníthetnék magukat.
Bár Windows alapú okostelefonokat is készít, a HTC legnagyobb sikereit mégis Android alapú készülékeivel aratta. Most azonban egy olyan kijelentés hangzott el egy Cher Wang vezérigazgatóval készített interjúban, amely csak elsőre tűnhet meglepőnek. A kínai Economic Observer kérdéseire válaszolva Wang arról beszélt, hogy fontolgatják egy mobil operációs rendszer megvásárlását.

"Gondolkodunk a dolgon, és már beszélgettünk erről a vállalaton belül, de semmiképp nem első felindulásból cselekszünk majd. Bármilyen operációs rendszert kiválaszthatunk, mivel második és harmadik felhasználói réteg hozzáadásával minden versenytárs megoldásától különbözővé változtathatjuk a sajátunkat" (Cher Wang)

Kitérés a vihar elől A kijelentésre elsőre könnyen vissza lehetne kérdezni: miért kellene a HTC-nek saját operációs rendszer, ha a Sense felülettel felturbózott Androiddal az egyik legjobban használható mobil kezelőszoftvert kínálják?


Ha viszont körülnézünk az okostelefon-piacon, többfrontos háborúskodást láthatunk, ami már megmagyarázhatja a HTC függetlenedési puhatolózását. Egyrészt ott az Apple jogi hercehurcája, amely egyértelműen az Android ellehetetlenítésére irányul. A Samsung tabletjeinek európai betiltatása és több kapcsolódó per mellett a HTC is kénytelen volt visszaperelni az almás gyártót a Google-től vásárolt szabványok támogatásával. A pereskedés viszont presztizsveszteséggel és konkrét pénzbeli mínuszokkal is jár, ezért a rendszer minden pozitív tulajdonsága ellenére kissé kényelmetlen viselet manapság egy hardvergyártónak a Droid-egyenruha.

Másrészről a stratégiai együttműködések, súlyozott szövetségek korát éljük: a Nokia elszegődött a Microsoft mellé (egyesek szerint alá), a Google pedig magába olvasztja a Motorolát, amely így az androidos gyártók családjában válhat az egyenlők között elsővé.

Németországban tabu marad a Samsung Galaxy Tab 10.1
A Motorola felvásárlása megőrjíti a tőzsdét
A Samsung nem mond le a Badáról

Egyedül nem megy? A Samsung már jó ideje próbálkozik a menekülési útvonal megteremtésével: nemrég kapott új verziószámot saját operációs rendszerük, a Bada, amely igyekszik kitörni a "szegény ember Androidja" skatulyából. A HTC hasonló gondolatmenet szerint tervezgethet, amikor egy Android-alternetívát keres. Wang mondataiból az elemzők azt is kihallani vélik, hogy a HTC esetleg nem is valamilyen saját fejlesztésben gondolkodik, hanem lecsapna a webOS-re, amelytől a HP minden bizonnyal valamilyen jutányos áron igyekszik megszabadulni átszervezése során.

Ha valóban saját operációs rendszer mellett dönt a tajvani gyártó, nehéz és átfogó feladatkört vesz a nyakába, hiszen - ahogy ezt a HP TouchPad vagy a RIM PlayBook felemás fogadtatása is jól példázta - egy mobil rendszert nem csupán a saját funkcionalitása és minősége, hanem a hozzá elérhető alkalmazások mennyisége ítél sikerre vagy kudarcra. Bármilyen rendszert is választ a HTC, minden bizonnyal ráhúzza majd az Androidon sikerrel használt Sense felületet, de az már más kérdés, meg tud-e győzni elég fejlesztőt arról, hogy egy sokadik platformra is kódolják át a többi rendszeren elérhető alkalmazáskínálatot.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.