Pár hónapja az Apple vádolta szabadalomsértéssel a HTC-t, most azonban a tajvani mobilgyártó vág vissza egy ellen-perrel. A Google mindeközben a páholyból figyeli a számára sem közömbös csata kimenetelét.

A HTC az amerikai import szabályozást végző Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságnál nyújtotta be keresetét az Apple ellen, akik a panasz szerint öt olyan szabadalmat is engedély nélkül használnak az iPod Touch, iPhone és iPad készülékekben, amelyek a tajvaniakat illetik meg. A legfontosabb érintett technológiák az érintőképernyős tárcsázással, valamint az energiatakarékossági funkciókkal kapcsolatosak.

Enyém! Tiéd! | Az Apple pofonokat oszt és kap is a szabadalmi csatában, hiszen két hónapja már ők is hasonló hivatalos panaszt emeltek a HTC ellen, akkor húsz szabvány jogosulatlan használatát sérelmezve. A Nokia már a múlt év vége óta hasonló viszonyban van a cupertinoi vállalattal, a két cég kölcsönösen bírósági feljelentéseket tett egymás ellen, és itt is sor került a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság hivatalos megkeresésére.

A HTC most ugyanazt kérvényezte, amit az Apple is indítványozott ellenük: a panaszban érintett termékek teljes kitiltását az amerikai piacról. Természetesen az ilyen kakaskodásoknak gyakorlatilag soha nem volt még olyan kimenetele, hogy az egyik felet valóban kitiltással büntették volna, ám a peren kívüli megegyezés feltételein sok múlik.

Bár a hivatalos iratokban nem szerepel, de a vita fölött folyamatosan ott lebeg egy harmadik cég szelleme. Azt ugyan nem lehet biztosan kijelenteni, hogy a Google bármilyen szinten is közvetlen hatással lenne az eseményekre, ám a szakértők szerint nem is annyira a készülékek és azok szabadalmai képezik a csata tárgyát, hanem az iPhone és Android mérkőzik így meg egymással. Ráadásul a HTC gyártja a Google számára a Nexus One készülékeket, amelyek egy esetleges forgalmazási korlátozás esetén szintén áldozatul esnének.

A nemzetközi szaksajtóban megjelentő elemzések mindenesetre nem tulajdonítanak nagy jelentősséget az eldurvuló háborúskodásnak, senki nem jósol emiatt komolyabb változást az érintett termékek forgalmazásában vagy épp piaci sikerében.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.