A HTC az amerikai import szabályozást végző Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságnál nyújtotta be keresetét az Apple ellen, akik a panasz szerint öt olyan szabadalmat is engedély nélkül használnak az iPod Touch, iPhone és iPad készülékekben, amelyek a tajvaniakat illetik meg. A legfontosabb érintett technológiák az érintőképernyős tárcsázással, valamint az energiatakarékossági funkciókkal kapcsolatosak.
Enyém! Tiéd! | Az Apple pofonokat oszt és kap is a szabadalmi csatában, hiszen két hónapja már ők is hasonló hivatalos panaszt emeltek a HTC ellen, akkor húsz szabvány jogosulatlan használatát sérelmezve. A Nokia már a múlt év vége óta hasonló viszonyban van a cupertinoi vállalattal, a két cég kölcsönösen bírósági feljelentéseket tett egymás ellen, és itt is sor került a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság hivatalos megkeresésére.
A HTC most ugyanazt kérvényezte, amit az Apple is indítványozott ellenük: a panaszban érintett termékek teljes kitiltását az amerikai piacról. Természetesen az ilyen kakaskodásoknak gyakorlatilag soha nem volt még olyan kimenetele, hogy az egyik felet valóban kitiltással büntették volna, ám a peren kívüli megegyezés feltételein sok múlik.
Bár a hivatalos iratokban nem szerepel, de a vita fölött folyamatosan ott lebeg egy harmadik cég szelleme. Azt ugyan nem lehet biztosan kijelenteni, hogy a Google bármilyen szinten is közvetlen hatással lenne az eseményekre, ám a szakértők szerint nem is annyira a készülékek és azok szabadalmai képezik a csata tárgyát, hanem az iPhone és Android mérkőzik így meg egymással. Ráadásul a HTC gyártja a Google számára a Nexus One készülékeket, amelyek egy esetleges forgalmazási korlátozás esetén szintén áldozatul esnének.
A nemzetközi szaksajtóban megjelentő elemzések mindenesetre nem tulajdonítanak nagy jelentősséget az eldurvuló háborúskodásnak, senki nem jósol emiatt komolyabb változást az érintett termékek forgalmazásában vagy épp piaci sikerében.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak