Hiába vásárolta fel az Android mögött álló Google a Motorola Mobilityt, ettől még nehezen érkezik az operációs rendszer frissítése. Már ha érkezik egyáltalán.
Hirdetés
 
Érdekes helyzetben van a Motorola Mobility csapata, hiszen a telefonjaikon működő Android operációs rendszer gazdája történetesen az ő felettesük is: a Google tavaly augusztusban jelentette be a cég felvásárlását.

Közeli távolság  Ha ebből azt a következtetést vonnánk le, hogy a fúzió segít a fejlesztői munkában, és a Motorola telefonok kapják meg leghamarabb az új operációs rendszerre való átállást biztosító frissítést, akkor alaposan tévednénk. A Motorola egy külön oldalt hozott létre, ahol tájékoztatja vásárlóit arról, hogy a különböző készüléktípusok gazdái régiónként mikorra várhatják az átállást a jelenleg működő legfrissebb androidos verzióra, az Ice Cream Sandwich-re. Jelenleg több olyan modell van, amelynél egyáltalán nincs megadva még csak tájékoztató jelleggel sem időpont arra, mikor állhat át a Google tavaly ősszel bejelentett, és a (Samsung) Galaxy Nexus S-re már decemberben megérkező jégkrémes változatra.

Sőt, a Motorola friss tájékoztatása szerint ugyan nagyon szorosan együttdolgoznak a Google csapatával, de csak akkor fogják telefonjaikat egy újabb rendszerre frissíteni, ha az valóban fejlődést jelent a használat során. Amennyiben pedig azt látják, hogy ez nem megvalósítható, akkor egész egyszerűen lemondanak az upgrade-ről. (Több vásárló különböző fórumokon pedig azt jelezte, hogy ők meg akkor a Motorola termékeiről mondanak le a továbbiakban.)

Az egyénieskedés ára  Bár valamivel jobban halad, nem felhőtlen az átállás a többi androidos telefongyártónál sem. Különösen nehéz helyzetbe kerültek azok a cégek, amelyek extra felhasználói felülettel látták el az eddigi Androidok kissé puritán kinézetét - köztük a Samsung, a HTC, a Sony Ericsson vagy az LG. Ezek a kiegészítők több olyan látványelemet és extra funkciót kínáltak, amelyet az alap Androidban nem, vagy csak komoly kutakodás után lehetett megtalálni. Az Ice Cream Sandwich azonban a kiegészítők sok funkcióját az alapszolgáltatásba építette, vagy akár tovább is fejlesztette, így a rendszerfrissítés ellehetetlenítené a felhasználói felületek működését.

A Samsung és a HTC legújabb telefonjait már a legújabb Androiddal és az extra felhasználói felületek új változataival jelentette meg, ám több olyan készülék akad, ahol a gyártók inkább nem bolygatják meg a hardverre szabott rendszer és felület együttműködését.

Nem volt túl jó vásár a Google-nek a Motorola
Android: miért késik az Ice Cream Sandwich frissítés?
 

Zuhanva cserélgetik a legértékesebb cég címét az amerikai techóriások

Az Apple szabadesésének köszönhetően ismét a Microsoft a világ légértékesebb vállalata. A helyzet fonákságát jól mutatja, hogy idén az utóbbi is 15 százalékot vesztett értékéből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.