Kétfajta iPhone-tulajdonossal lehetett találkozni az elmúlt hetekben. Az egyik típus váltog ragaszkodott ahhoz, hogy az Apple térképszoftverét érő kritikák túlzók és alaptalanok, a másik viszont csendben azért elismerte, hogy Google Maps nélkül folyton eltéved. Nekik mától újra szép az élet.
Már csaknem három hónap is eltelt azóta, hogy Tim Cook megköszönte szépen az együttműködést a Google térképének, majd nyájas határozottsággal kitessékelte az iPhone ajtaján. A helyére terpeszkedő Apple térkép-alkalmazás azóta szinte köznevetség tárgya, a hiányzó utcák, rossz navigáció vagy épp az apokaliptikusra vágott műholdas nézetek nem igazán segítették a felhasználókat abban, hogy könnyen megtalálják úticéljaikat.

Éheztetés után támadás A váltást követően a Google hivatalosan is csendbe burkolózott: vezetői szintről olyan nyilatkozatokat lehetett olvasni, mely szerint egyáltalán nem rohannak vissza az iOS rendszerű eszközökre. Ezt a hozzáállást akkoriban még többen veszélyes hazárdjátéknak tartották, hisz megeshetett volna, hogy a felhasználók rászoknak arra, amijük maradt: az Apple térképére.


Valószínűleg a logók nélkül is mindenki rájött volna, melyik térkép kié...

A Google stratégiája azonban végül kifejezetten jól sült el, hiszen az elmúlt hónapokban az iPhone-okkal és iPadekkel tájékozódni próbáló felhasználók csalódást csalódásra halmoztak, és megszokás helyett épp az ellenkezője történt, a többség gyorsan és végérvényesen kiszeretett az Apple megoldásából. Négy hete a Wall Street Journal szellőztette meg először, hogy a Google csak éhezteti az amúgy is meggyötört iOS-tulajdonosokat, és hamarosan visszaköltözteti térképeit az Apple rendszere alá is. Végül a december 13-a vált pirosbetűs ünneppé, a Google Maps ismét elérhető az Apple alkalmazásboltjában.

Némi üröm az örömben, hogy ez persze még nem jelenti az Apple Maps lefokozását: továbbra is a sokat szidott új megoldás marad az iOS alapértelmezettje a témában, ám a felhasználók legalább végre pontosíthatnak az ingyenes Google app segítségével...

A Google nem rohan vissza az iPhone 5-re
Paródiának is rossz az Apple térképe


Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.