Ugyan a HP TouchPad tabletje csúnya bukták után tavaly végleg feladta a küzdelmet, a Palmtól örökölt operációs rendszeren, a webOS-en többen tovább dolgoztak. Közülük azonban egyre többen szivárognak át a Google főhadiszállására.
Amikor a HP elkaszálta a későn érkezett, és sikertelenül debütáló TouchPad tabletet, a Palm egykori felvásárlásából származó mobil operációs eszköz, a webOS fejlesztői némi bizonytalan időszak után megnyugodhattak. A vállalat ugyanis tavaly decemberben bejelentette, hogy a részleg dolgozóinak egy része tovább faraghatja a webOS-t, ám már újabb célból, előkészítve nyílt rendszerré válását. Azóta viszont egyre több oka volt ismét bizonytalankodni a fejlesztőknek, most pedig lett is hová menekülniük.



Kódorgó kódolók Ahogy a fejlesztések egyre közelebb érnek a webOS teljes megnyitásához, a HP szép lassan elkezdte szélnek ereszteni a fejlesztők egy részét. Lassacskán úgy alakult, hogy a Palm maradékai egymás után kerülnek ki a HP-tól, az egykori vállalat vezérigazgatójától, Jon Rubinsteintől kezdve a legalsóbb szintekig. Valószínűleg a frissen bejelentett, átfogó létszámleépítés sem erősítette meg a fejlesztőket abban a hitben, hogy sokáig biztos helyük lesz a vállalatnál. Mostanra már csak kevesebb, mint egy tucat szakember dolgozik a nyílt webOS véglegesítésén... pontosabban dolgozott.

A The Verge információi szerint ugyanis a hányatott sorsú fejlesztőcsapat magja egyszerűen "átrepült" a Google kötelékébe. A keresőóriás nem a technológiát, vagy a részleget vette meg: az Enyo névre keresztelt, HTML5 alapú alkalmazásfejlesztői környezetért felelős szakemberek egyenként mondtak fel előző munkahelyükön, majd a Google-nél újra összeálltak.

Arról nem szólnak a hírek, pontosan milyen feladatot kapnak a "webOS-menekültek", de a szakértők szerint a legnagyobb eséllyel a Chrome OS, a Google mobil számítógépekre írt felhőrendszerének fejlesztői közösségébe kerülnek, ahol a webOS és az ENYO projektekben szerzett HTML5-tapasztalatokat tudják majd kamatoztatni.

Szeptembertől mindenkié lesz a webOS
Fillérekért árulták a befuccsolt TouchPad tableteket
Túlteljesített, mégis leépít a HP

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.