Az Amazon új táblagépei ismét alaposan keresztbe tehetnek a Google androidos törekvéseinek, hiszen az online kereskedő a tavalyihoz hasonlóan ismét lekaszálhatja a piacot az ünnepek előtt.
Hirdetés
 
Bár az okostelefon-eladások tekintetében az Android bőven maga mögött hagyta egyetlen lényeges vetélytársát, az iOS-t, a táblagépek között jelentős lemaradásban van. Mindez a Google fejlesztői oldalán olvasható statisztikákból is kiderül, amelyek a szeptember 4-ig tartó kéthetes időszakra és a Google Play-en bejelentkező eszközökre vonatkoznak. Ennek alapján az androidos készülékek 85 százalékának kijelzője rendelkezik 3-5 hüvelyk közötti (normál) képátlóval, a 4-7 hüvelyk közötti (nagy) kategóriában viszont csak 6,5 százalékot, a 7-10 hüvelykes (extra nagy) csoportban pedig 4,7 százalékot találunk. Ezt jól kiegészíti az operációs rendszer verzió szerinti megoszlása: a tablet-exkluzív 3.1-es (Honeycomb) Android például a mezőny 2,1 százalékát adja.

A Google rendszerével operáló számítógépgyártóknak eddig nem volt jobb ötletük, mint hogy egyre lejjebb nyomják az árakat. Az Apple viszont így is a teljes piac 70 százalékán trónol, és ha az ősszel valóban kijön a híresztelésekből ismert iPad Mini, akkor az androidos versenyzőknek az árversenyben sem terem sok babér. Természetesen a Google fenti statisztikája nem tartalmazza azokat a filléres tableteket, amelyek alapértelmezett módon nem képesek a Google Play alkalmazására. Ennél azonban sokkal fontosabb, hogy a Google adatai között a Kindle táblagépek sem szerepelnek, amelyeknek saját Android-változata a Google áruházát kizárva csak az Amazon saját szolgáltatásaival működik.

Nem az iPad a legnagyobb probléma  Az Amazon augusztus 30-án jelentette be, hogy az eddig csak az Egyesült Államokban elérhető alkalmazásáruházát elindította Nagy-Britanniában, Németországban, Franciaországban, Olaszországban és Spanyolországban, ahová ennek megfelelően az új Kindle Fire is megérkezik. A 7 hüvelykes alapgépet 159 fontért vagy euróért lehet megrendelni, míg a 16 gigabájtos Kindle Fire HD változat ára 199 euró, a 32 gigásé pedig 249 euró. Ezzel párhuzamosan a Google – Olaszország kivételével – ugyanezeken a helyekre hozza be az ugyanakkora képernyővel rendelkező Nexus 7 tabletet, amelyből a 8 gigabájtos modell kerül majd 199 euróba, míg a 16 gigásért 249-et kérnek.

Samsung Galaxy Note 10.1 teszt
Orosz kézbe orosz táblagépet!

Az Amazon 2011 utolsó három hónapjában tulajdonképpen nulláról szerzett 14 százalékos részesedést a tabletpiacon, több millió példányt értékesítve új termékéből. (Ez Amerikában értelemszerűen jóval magasabb, 22 százalék körüli részesedést jelent.) Az online kereskedelmi vállalat példája azt bizonyítja, hogy az androidos táblák előtt komoly lehetőségek állnak, a Google szempontjából azonban aggasztó, hogy ezeket eddig nem a Play-képes eszközök használták ki. A legtöbb egyszerűen silányabb az iPad-nél, a hozzáférhető appok színvonala jóindulattal sem egyenletes, sok modell pedig semmilyen különleges tulajdonsággal sem rendelkezik, amely önmagában eladhatná.

Vállalná három szabad napért, hogy négy napig intenzívebben dolgozik?

Egy brit techcégnél bejött a dolgozóknak, igaz, némi plusz szervezést igényelt. Mások inkább azt szeretnék, hogy heti 60 óra legyen a keret.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.