Heteken belül eldőlhet, hogy ki szerezheti meg a csődbe jutott kanadai Nortel mintegy 1 milliárd dollárra taksált, részben a következő generációs mobilhálózatokkal kapcsolatos szellemi tulajdonjogait.
Az egykor az iparág egyik vezető szereplőjeként tündöklő - fénykorában 90 ezer főt foglalkoztató, és 250 milliárd dollár értékű - kanadai Nortel 2009 eleji csődje óta legfeljebb akkor szerepel a hírekben, amikor valamilyen vagyonelemét értékesítik. A cég optikai hálózati és Ethernet szolgáltatási üzletágát a Ciena vette meg 769 millió dollárért, míg a vezeték nélküli üzletágért 1,3 milliárd dollárt fizetett az Ericsson.

Sorban állnak A csődbe jutott vállalat hamarosan a tulajdonában lévő szabadalmaktól is megválik, amelyek kulcsfontosságúak a negyedik generációs technológiáknál, mint a Long Term Evolution (LTE) vagy a Service Architecture Evolution (SAE). Az All Things Digital információja szerint a Nortel szellemi tulajdonára pályázók között nem kisebb nevek vannak, mint a BlackBerry üzleti okostelefonokat gyártó Research In Motion, a Nokia, a Google és az Apple - bár a blog megkeresésére egyikük sem volt hajlandó válaszolni.

A szakértők szerint nem véletlen a fokozott érdeklődés, a nyertes ugyanis óriási versenyelőnyhöz juthatna azáltal, hogy a következő évek telekommunikációs piacát meghatározó kulcstechnológiák építőkövei a kezébe kerülnének. Egyik cég sem sem látná szívesen a többiek kezében a szabadalmakat, különösen, hogy a kereskedelmi 4G-szolgáltatások a következő években szerte a világon nagy számban indulnak el.

Gyakori kérdések: mi az a 4G?
A Telenor nekiugrik a 4G-nek
Üzembe helyezték a világ első 4G-mobilhálózatát


Rövidesen eldőlA Reuters információi szerint a Nortel 4 ezer szabadalom fölött rendelkezik, amelyek összértéke mintegy 1 milliárd dollár lehet. A már hét hónapja folyó tárgyalások során a belsős informátorok szerint összesen hat csoportra szedték szét a szabadalmakat, amelyekre a meghívott cégek egyenként tehetik meg a végső ajánlatukat, akár már néhány héten belül. A szabadalmak között mobilkészülékekkel és infrastruktúrával, optikai és adathálózattal, internettel, hanggal és személyi számítógépekkel kapcsolatos találmányok is szerepelnek.

A Fairfield Resources elemző cég adatai szerint a 4G-mobiltechnológiákkal kapcsolatos 105 szabadalomcsaládból 7-et birtokol a Nortel, a Nokia 57-et, míg az Ericsson 14-et.

Külföldi SaaS-piacon nyomulna az Alibaba

Nyílt terepen ütközik meg a globális felhős piacot uraló AWS–Microsoft–Google felállású trióval.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.