Az androidos Streak tablet fogadtatása nem volt egyértelmű siker, ezért a gyártó igyekszik pozicionálással magyarázni a bizonyítványt: az aprócska táblagép szerintük igazi vállalati kiegészítő, akár speciális területekre is.
A Dell Streak első tesztjei nem is igazi tabletként jellemzik az eszközt, több vélemény szól félig-meddig viccesen arról, hogy az eszköz tulajdonképpen inkább egy túlméretezett érintőképernyős telefon. A mindössze 5 hüvelyk (alig 13 centiméter) átmérőjű érintőképernyővel szerelt apróság bevezetésekor pár területen sikerült kissé mellélőni, ezért most jobbnak látták letisztázni, milyen felhasználási irányokra fókuszálnak a készülékkel. A Dell szerint nem (csak) a nagyképernyős, multimédiás világba szeretnének betörni a minitablettel, sokkal fontosabb a specializált, vállalati irány.

Mobil munkaeszközt mindenkinek | Steve Felice, a Dell konzumer és kisvállalati termékekért felelős részlegének elnöke egy San Franciscóban tartott előadásán vázolta, merre szeretnének haladni a jelenlegi és a jövőben tervezett mobil eszközeikkel. A legfontosabb üzenet az, hogy ezek a tabletek és okostelefonok a PC-k és szerverek "mobil nyúlványai", amelyek tökéletesen együttműködnek a vállalati szerverekkel és rendszerekkel.

Felice szerint nem céljuk az iPad által elindított őrület megismétlése, inkább a high-end felé mozdulnának olyan eszközökkel, amelyek kiegészítőként funkcionálnának meglévő számítástechnikai eszközök mellé. A beszédben kiemelt területek közé tartozott az oktatás, amelyben például hordozható prezentációs eszközként képzelhető el a Streak, de orvosi felhasználásra is mutatott példákat a vezető, többek között a páciensek adatainak helyfüggetlen kezelését említve. Nem véletlenül esett szó erről a két területről, a Dell ugyanis nemzetközi szinten igen erősen jelen van az oktatási és egészségügyi informatikában.

Apró szépség kisebb hibákkal | Valószínűleg nem árt kicsit árnyalni a Streak pozicionálását, ugyanis a nyár végén bemutatott eszköz tipikus "se ez, se az" készülék. A 800x480 képpontos felbontású érintőképernyővel szerelt Streak okostelefonnál nagyobb, tabletnél kisebb, az árazása viszont inkább egy felső-középkategóriás smartphone-t idéz: a nagy vízen túl 2 éves előfizetéssel 299 dollárért árulja az AT&T, "hagyományos" ára pedig 550 dollár, tehát körülbelül 118 ezer forint. Bár ez az árcédula elvben serkentőleg hathatott volna, az első elemzői vélemények szerint óvatosan közelítenek a tablethez a vásárlók, hiszen csak annyit látnak, hogy a Streak olcsóbb is és kisebb is az iPad-nél.


Pedig hardveresen egyáltalán nem sikerült rosszul az apróság: a kapacitív érintőkijelző multitouch-képes, ráadásul egyfajta sérülésálló technológiával készült, így valóban alkalmas lehet "extrém felhasználásra" is. Az 1 gigahertzes processzor mellé 2 gigabájtnyi belső memória jár (ebből másfél használható szabadon), és 32 gigabájtig tornázható fel a háttérkapacitás microSD kártyával. Az viszont egy újabb furcsa baki, hogy sikerült 1.6-os Androiddal forgalomba hozni a tabletet, amely 2010 augusztusában bizony csúnyán elmaradottnak számít. Ugyan ígérnek frissítést a legújabb, 2.2-es verzióra, de ennek időpontjáról még nem tudni semmit, márpedig ez a jócskán túlhaladott verzió még sebességben és funkcionalitásban is erőteljes kihívásokkal küszködik.

Betáraz, céloz, lő | A bukkanós indulás ellenére a Dellnél komolyan gondolják a vállalati mobil eszközök felturbózását. Steve Felice szerint folyamatosan mutatják be a közeljövőben okostelefonjaikat és tabletjeiket erre a területre, ráadásul több irányból is szeretnék lefedni a piacot: az Android mellett lesz az új mobil Windowson alapuló készülékük is.

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.