Az Amazon vagy épp a Google zenepiaci terveit megirigyelve a Research In Motion is internet alapú, mobilos zeneszolgáltatás beindítását tervezgeti.
Hirdetés
 
A Reuters értesülései szerint a RIM készülékein a BlackBerry Messenger (BBM) szolgáltatás részeként lehet majd zenét hallgatni, a megoldást ráadásul közösségi funkciókkal is felruházzák.

A források szerint az előfizetők egy átfogó katalógusból összesen maximum 50 dalos lejátszási listákat készíthetnek, ennyi zeneszám lesz elérhető számukra egyszerre, ezeket internetes adatfolyam formájában hallgathatják meg. Ezeket aztán más blackberrys ismerőseikkel is megoszthatják (természetesen azokkal, akik szintén a szolgáltatás előfizetői).


Fülelj bele te is Az állítólagos bennfentesektől származó információk alapján a Research In Motion nem az Apple iTunes, vagy a Spotify babérjaira szeretne törni, tehát nem egy átfogó, a csúcsokat ostromló szolgáltatás elindítására törekszik. A kezdeményezés célja inkább az, hogy a konzumer piacon is vonzóbbá tehessék a BlackBerryket, amelyeket még mindig sokat szigorúan üzleti készüléknek, "menedzser-póráznak" tartanak.

A RIM egyelőre semleges választ adott a hír valódiságára vonatkozó kérdésekre, mely szerint a vállalat sosem reagál spekulációkra függetlenül attól, hogy azok igazak vagy sem. Az viszont már egy ideje kiszivárgott, hogy a vállalat tárgyalásokat folytat a legnagyobb zenei kiadókkal, köztük a Sony Musickal, a Universal Music Grouppal, a Warnerrel és az EMI-jal.

A BBM azonnali üzenetküldő és mobil közösségi szolgáltatásnak jelenleg 45 millió előfizetője van, egy esetleges zenemegosztó mindenképpen jó alapokkal indulhatna el itt. A hírt leközlők szerint szeptember ötödikén jelentik be hivatalosan is az új kiegészítő megoldást. Mivel az Amazon felhőszolgáltatásának részeként bejelentett Cloud Music, vagy az Android alatt futó Google Music egyelőre csak az Egyesült Államokban fut, utóbbi még béta állapotban, a szakértők szerint egy esetleges gyors indulással még akár esélye is lehet egy BlackBerrys klónnak.

Mindent a fülnek: zene okostelefonon
Felhőből zenél az Amazon
Google I/O: Android újdonságok és Google Music

Zuhanva cserélgetik a legértékesebb cég címét az amerikai techóriások

Az Apple szabadesésének köszönhetően ismét a Microsoft a világ légértékesebb vállalata. A helyzet fonákságát jól mutatja, hogy idén az utóbbi is 15 százalékot vesztett értékéből.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.