Jobb későn, mint soha: úgy tűnik, bár a kisebb-nagyobb gyártók jó része már előrukkolt saját iPad-klónjával, van még olyan gyártó, aki most száll be a táblagépek versenyébe.
Amikor az Apple iPad új utakra vezette az egyéni felhasználókra szabott, ultramobil eszközök fejlesztését, a tabletpiachoz csatlakozni vágyó gyártók előtt két lehetőség állt: vagy hasonló konzumer terméket készítenek, csupán pár adalékot megváltoztatva, ám lényegében követve az iPad által megszabott irányt, vagy valamilyen specializált, bizonyos felhasználási területekre vagy funkciókra kihegyezett modelleket fejlesztenek. Nézzük, a két új versenyző milyen utat követ!

Egy táblányi szeder | A BlackBerry okostelefonokkal az üzleti mobilitás terén elkötelezett Research In Motion tabletes terveiről már keringtek pletykák, ám most már megbízható források szerint is biztos: novemberben érkezik a RIM táblagépe.

A gyártóhoz közel álló bennfentesek információira hivatkozva a nemzetközi szaksajtó egy iPad-hez külső jegyeiben igen hasonló eszközről tudósít. A 9,7 hüvelykes átmérőjű kijelző alapján az Apple-tablethez hasonló méretű lesz a RIM-tablet, amelyben Wi-Fi és Bluetooth is helyet kap. Az érdekes árukapcsolás szerint a vezeték nélküli megoldások segítségével a felhasználók BlackBerry telefonjukon keresztül csatlakozhatnak majd az internetre. A készülék minden bizonnyal az új BlackBerry 6 operációs rendszerre épül majd.

Bár a RIM képviselői egyelőre hivatalosan nem erősítették meg a hírt, a tudósítások már a névvel is előrukkoltak: a készülék ezek szerint a Blackpad nevet nyerte a keresztségben. Ezt az állítást erősíti, hogy az internetes domaineket nyilvántartó oldalak szerint a blackpad.com már a gyártó tulajdona.

A hivatalos bemutatóra persze még várni kell: ugyan a RIM augusztus 3-án egy nagy termékbemutatót szervez New Yorkban, ám ezen egy másik "Apple elleni támadást" alapoz meg, a BlackBerry 9800 okostelefon képében. A készülék egyrészt teljes érintőképernyővel rendelkezik majd, ám kicsúsztatható QWERTY-billentyűzettel is rendelkezik.

Táguló galaxisok | A Samsung szintén csatlakozik a tablet-őrülethez, ám itt nem kap új termékcsoportot vagy fantázianevet az eszköz: a koreai gyártó a Galaxy okostelefon-sorozat tagjaként mutatja be a tabletet, amelynek így a GalaxyTab nevet szánják.

A tabletről az első információkat és képeket a Samsung dél-afrikai kirendeltsége tette közzé Twitteren. Az eszköz a források szerint egyelőre 2.2-es Android operációs rendszert futtat majd, mivel megjelenése már szeptemberben várható, jó egy hónappal a teljesen újrafaragott, harmadik generációs Android érkezése előtt.

A Samsung szintén nem hozott nyilvánosságra részletesebb műszaki adatokat, ezért itt is csak a nemzetközi sajtóban felbukkanó, ám egymással viszonylag összecsengő információkra lehet támaszkodni. A készülék kijelzője ezek szerint 7 hüvelykes lesz, és valószínű az is, hogy mivel a Galaxy telefonok "kalapja alá" veszik, ezért beépített 3G modullal is rendelkezik majd, sőt, a kiszivárgott fotókon látható "Phone" ikon alapján elképzelhető, hogy valamilyen formában telefonként is használható lesz. A híradások szerint az 1,2 gigahertzes Samsung Hummingbird Cortex A8 processzor köré épülő modellben igyekeznek az ultrahordozhatóság egyik fontos ismérvét, az üzemidőt felturbózni egy szokatlanul erős, 4000 milliamperórás akku használatával.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.