A Telenor új néven folytatja népművelő és edukációs tevékenységét az okostelefonok területén.
Az utolsó pár alkalommal jól érezhető volt, hogy a kezdetekben nagy érdeklődés mellett zajló Android Workshop sorozat kifulladóban van, és új alapokra lesz szüksége az egész rendezvénysorozatnak. A Telenor szintén érzékelte ezt, így első lépésként tavaly ősszel váltottak és nyitottak a Windows Phone operációs rendszer felé. A történet a héten megrendezett, és immáron Okostelefon Akadémia néven futó esemény képében folytatódott, amelyen az eddig nagy erőkkel felkarolt Android még jobban háttérbe szorult, vagy úgy is mondhatjuk, hogy mostanra az összes platform (az iOS-t kivéve) nagyjából egyenlő szerepet kapott.

Pár hónap és itt a Firefox OS  Sőt, a Firefox OS is képviseltette magát, mivel Remco Kaptein, a Mozilla üzletfejlesztési mérnöke is jelen volt, és bemutatta a nagy reményű operációs rendszert. Az előadás egy programon kívüli eseményként működött, hiszen a biztonság témához nem sok köze volt, viszont megtudtuk, hogy még idén (nyár vége, ősz eleje) megérkeznek a Firefox mobilok a Telenorhoz. A Mozilla több készüléket is kínált bevizsgálásra, amelyek között volt még egészen korai fázisban lévő fejlesztői darab és olyan is, ami már hasonlított egy kész termékhez. 



Remco Kaptein, Mozilla

Rövid ismerkedés után egy lebutított, leegyszerűsített Android képe jelent meg előttünk, a felület meglehetősen lomha volt, de ezen még rengeteget fognak dolgozni. A főképernyő, a widgetek, A fentről lehúzható értesítőfelület mind-mind ismerősek már, a Mozilla pedig nagyon bízik benne, hogy képes lesz ezekkel a készülékekkel elérni azokat a tömegeket (itt akár 2 milliárd felhasználóról is beszélünk), aki még mindig butatelefont használnak, viszont egy 100 dollár alatti mobillal el lehetne már csábítani őket. A norvég Telenor, illetve a Mozilla jelenlévő munkatárai (globális együttműködés van a két cég között) alapvetően a fejlesztéssel foglalkozó látogatókra vadásztak, hiszen már indulásra nagy számú alkalmazáskínálattal akar kirukkolni a Firefox OS.

Mindenki megmutatta a magáét  A Huawei is jelen volt a kiállításon, így kicsit megnyomkodtuk a bődületesen nagy kijelzőjű (6.1) Ascend Mate készüléket. Furcsa mód egészen kezelhető és gyors volt a készülék és annak ellenére szimpatikusnak találtuk, hogy egy teljesen más dimenziót kínál, mint akár az eddigi legnagyobb kijelzővel rendelkező Galaxy Note II. Rátettük a kezünket a BlackBerry Z10-re is, kellemes benyomást keltett az érintőképernyős modell, sőt, sikerült egy tesztkészüléket is beszereznünk, ami azt jelenti, hogy napokon belül teszttel jelentkezünk ebben a témában.



A BlackBerry stand: volt mit nyomkodni

Mindeközben futottak a mobilbiztonsággal összefüggő események, köztük az a beszélgetés, amely keretein belül IT-biztonsági szakértők igyekeztek felhívni a figyelmet az okos eszközöket fenyegető aktuális veszélyekre és a lehetséges adatvédelmi megoldásokra. A kerekasztal-beszélgetésen Antal Lajos, a Deloitte Zrt. informatikai biztonság és adatvédelem üzletágának vezetője, Papp Péter, a Kancellár.hu vezérigazgatója, Gombás László, a Symantec vezető rendszermérnöke, valamint Takács Zoltán, a Telenor digitális szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese és a Mobiltárca Egyesület elnökségi tagja ismertették azokat a kockázatokat, amelyek készülékük operációs rendszerétől függetlenül minden felhasználót érinthetnek.

Telenor-polc nyílik a Google Play áruházban 
Appvásárlás mobilegyenlegre a Telenornál
A Firefox OS bemutatkozott Barcelonában

Ezek között volt a telefon elvesztése, mint legjellemzőbb veszélyforrás, de ott van a védetlen e-mailek ügye, vagy az a jövőkép, amikor az NFC-nek köszönhetően a pénztárcánk is a mobilba költözik, s így még nagyobb értéket fog képviselni a mobilunk.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.