A digitális politikáért felelős EU-biztos szabályozási javaslata a szélessávú hálózatok gyorsabb és olcsóbb kiépítését tenné lehetővé, a távközlési cégek szerint ennél többre van szükség.

Neelie Kroes uniós biztos kedden nyilvánosságra hozott javaslata a bürokratikus keretek ledöntésével, a korábbinál kielégítőbb információszolgáltatással és a szükséges infrastruktúrához való hozzáférés körülményeinek ésszerűsítésével segítené a távközlési szolgáltatókat a szélessávú hálózatok telepítésében, ami a költségek csökkentésén keresztül az előfizetési díjak csökkentését, így az egészségesebb piaci versenyt is elősegítené. A versenyképesség javítása és a telekommunikációs piac konszolidációja az EU digitális útitervének sokat hangoztatott eleme, ami orvosolná a szolgáltatók profitjának folyamatos csökkenését, egyúttal enyhítve a befektetők részéről a vállalatokra nehezedő nyomást.

Kezdetnek nem rossz  Az Európai Bizottság szerint a hálózatok kiépítési költségének nagyjából 80 százalékát teszik ki azok az (építő)mérnöki feladatok, amelyek 60 milliárd eurós mérsékléséhez nagyban hozzájárulhat az új szabályozás. A törvénytervezet méltányos és elfogadható feltételeket biztosítana a csatornákhoz, vezetékekhez, kábelaknákhoz, kábelszekrényekhez, oszlopokhoz vagy tornyokhoz való hozzáférésben, és növelné a transzparenciát a tervezett közműépítések területén. A javaslat olyan elemeket is tartalmaz, mint amilyen például az új épületek kötelező felszerelése lenne a megfelelő kábelcsatornákkal, és a jelentősebb felújítások esetében is követelményként határozná meg az ingatlanok szélessávú felkészítését.





Az EU-biztos szerint a jelenlegi "túlszabályozás" sok esetben kifejezetten gátolják a piaci versenyt, bár a broadband szolgáltatásokhoz mindenkinek joga lenne, amelyek ráadásul az ingatlanfejlesztési befektetések szempontjából is alapvető fontosságúak, hasonlóan az elektromos hálózathoz vagy a vezetékes ivóvízhez. Az operátorok a meguk részéről üdvözölték a legkorábban 2014-re véglegesítendő tervezetet, bár a szélessávú hálózatok legnagyobb befektetőit is tömörítő ETNO iparági szövetség szerint további reformokra van szükség a szabályozásban, amelyek nagyobb rugalmasságot tennének lehetővé a szolgáltatóknak az új üzleti modellek kidolgozásában, felszámolva a többi versenygátló tényezőt és szűk keresztmetszetet.

Hatalmas uniós büntetést kapott a Microsoft
Be kell tömni a digitális szakadékot Európában 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.