Új mobileszközökkel jelentkezik ősszel a HP: az erős és igényes notebook multimédiára kihegyezve, valamint hosszú üzemidőre kihegyezett netbookok mellől viszont még mindig hiányzik a WebOS.
Izmos, igényesen összeszerelt csúcsnotesszel próbál a MacBookok frontján helyt állni a HP, valamint alsó kategóriában is új versenyzőket indít, amelyek inkább a pénztárca kímélését és a ritkább hálózati feltöltést helyezik előtérbe.

Szépség a térben | Az Envy 17 3D notebookot semmiképp ne várjuk a nagy áruházláncok százezres akciós plakátjain: az új csúcsmodell a multimédiás igények maximális kiszolgálására való, valószínűleg ennek megfelelő összegért cserébe. Cameron Duncan, a HP Envy termékekért felelős termékmenedzsere vázolta fel az ősszel megjelenő mobil erőmű specifikációit: 17,3 hüvelykes, 200 Hz feletti képfrissítést is támogató kijelző, négymagos Intel Core i7 processzor, valamint ATI Mobility Radeon HD5850 grafikus vezérlő kerül egy kifejezetten stílusosan kidolgozott házba. A magas képfrissítés és a grafikus vezérlő együtt képessé teszi a gépet a háromdimenziós megjelenítésre, az ehhez szükséges speciális szemüveg szintén a konfiguráció része lesz.

A HP által felvásárolt Voodoo PC által fémjelzett Envy sorozatban egy kisebb, 14 hüvelykes modellt is kihoznak: az Envy 14 Beats a hiphop zenei szcéna ismert alakja, Dr. Dre nevével fémjelzett hangrendszerrel kerül forgalomba, exkluzív vörös-fekete színvilággal. Az Envy sorozat új tagjai előre installált multimédiás szoftverekkel érkeznek, az Adobe Photoshop és Premiere termékcsaládjának Elements verziói kerülnek fel rájuk.

Bár kicsi, de sokáig bírja | Belépő szinten is több újdonság várható. A HP Mini 210 üzemideje akár 11 órásra is nyújtható, tömege pedig nem éri el a másfél kilót. Ezek a mininoteszek egy- és kétmagos Intel Atom processzorokkal egyaránt rendelhetőek lesznek: az alapváltozat ára 329 dollár. A Mini 5103-at a HP eddigi leggyorsabb netbookjaként hirdetik. A fémházba bújtatott kis gép önmagában képes lesz 720p felbontású HD videók lejátszására, de külön videógyorsító kártya megvásárlásával már a 1080p sem okoz neki gondot. A fémház ellenére csupán 1,2 kilós jószág hatcellás akkumulátora alapesetben (a kiegészítő kártya nélkül) szintén 10-11 óráig bírja majd feltöltés nélkül.

Bár nem netbook, de a Pavilion dm3 sem a méretével hódít. A 13,3 hüvelykes képernyővel szerelt noteszgép szintén az akkumulátor teljesítményével versenyez, a gép kondíciója érdekében egy intelligens hűtési rendszert is felvonultat. A CoolSense lényege, hogy a ventillátorok oda terelik a hideg levegőt, ahol a gépben található szenzorok információi alapján épp a legkritikusabb a hőmérséklet. Az alig 2 centiméter vastagságú gépben egy Thermal Assistant nevű megoldás is helyet kap, amely automatikusan vált különböző hűtési alapbeállítások között attól függően, hogy teljesítményre vagy energiatakarékosságra van-e szükség. Az 549 dolláros árral nyitó dm3 így notebookhoz képest viszonylag hosszú üzemidőt, több mint 7 órát is elérhet egy feltöltéssel, ráadásul az ígéretek szerint a noteszgépek belső helyhiányából adódó hűtési zajokból is jóval kevesebbre számíthatnak a leendő felhasználók.

Notebookról tévére | Szintén újdonság a Wireless TV Connect Kit, amely a tévékészülékből varázsol monitort. A készlet két adapterrel érkezik, az egyik a notebookra, a másik a tévére csatlakozik: a TV így vezeték nélküli kapcsolaton keresztül kapja a számítógépről érkező jelet. A 199 dolláros megoldás körülbelül 2 méteres távolságon belül képes kommunikálni, a notebook adaptere ráadásul külön áramforrás nélkül működik, a szükséges energiát az USB porton keresztül kapja. HD-ready tévéken az új eszközzel akár 1080p felbontású videókat, és Blu-Ray filmeket is nézhetünk.

Ahol a Palm szakad | Az újdonságokról hírt adó nemzetközi források többsége máris hiányolja az őszi portfólióból a Palm megvásárlása után beígért WebOS alapú eszközöket. Bár a HP valószínűleg továbbra is a tabletek egy részére tartogatja a mobil operációs rendszert, többen vártak WebOS-alapú netbookokat is. Magukról a tabletekről pedig továbbra sincs semmi hír...

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.