Hivatalosan is elérhető a táblagépekre optimalizált Android operációs rendszer legfrissebb változata, a hardvergyártók nekiállhatnak frissíteni.
A Honeycomb nevű Android kiadást kifejezetten tabletekre faragta a Google, a nagyobb képernyőket és a telefonoktól kissé eltérő funkcionalitást jobban kihasználja ez a rendszer, mint a mobilokon gyakori 2.x változat. A Honeycomb legfrissebb, 3.2-es verziója most lett végleges, így a tabletek gyártói elkezdhetik frissíteni a már megjelent eszközökön futó rendszereket, de érkezik olyan táblagép is, amely már alapból a legújabb droiddal működik.


Kényelem és sokszínűség Az új változat alatt már a 13-as szintű API-n (alkalmazásfejlesztő interfészen) alapul, és a hivatalos Android fejlesztői blog szerint több fontos frissítés is belekerült, amelyek fejlesztőknek és felhasználóknak egyaránt fontosak lehetnek.

Többek között a különféle képernyőméreteket már egyenlő szinten támogatja a rendszer: eddig leginkább a 10.1 hüvelykes tabletekre telepítettek Honeyvombot, míg a 7 hüvelykes eszközökön többen megmaradtak a 2.x verziójú Androidnál. Megjelent egy olyan funkció is, amely a kisebb kijelzőkre írt alkalmazásokat a képpontok felnagyításával teljes képernyőssé alakítja, így a régebbi, telefonokra optimalizált appokat sem a nagy képernyő közepén egy kis ablakban kell birizgálni.

A médiafájlok mostantól közvetlenül az SD kártyáról is betölthetőek a különféle alkalmazásokba, és egy rendszereszköz közvetlenül is segíti az appokat abban, hogy azonnal közös médiatárban látszódjanak a bővítőkártyán található fájlok.

Zsírosra kereste magát a Google
Nagy szám! Két játékos van az app-piacon

Ki kér egy kis frissítőt? A Motorola már közzé is tette, hogy a Xoom tablet felhasználói már a napokban megkapják a frissítést, de még a napokban indul az új változat automatikus telepítése a Samsung Galaxy Tab 10.1-re, az Acer Iconia Tab 500-ra és a Toshiba Thrive-ra is.

Az első olyan tablet pedig, amelyik már alapértelmezésben a Honeyvcomb 3.2-es verziójával felvértezve kerül a boltokba, a Huaweitől érkezik: a MediaPad elnevezésű eszközben kétmagos Qualcomm processzor dolgozik, kijelzője 7 hüvelykes, és az Android Market mellett a kínai gyártó saját felhő alapú megoldás-portálját, a Hi-Space-t is bemutatja.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.