Mivel az utolsó szalmaszálnak számító BlackBerry 10 operációs rendszert futtató készülékek még nem jelentek meg, a Research In Motion friss negyedéves eredményei továbbra is hervasztóak, bár az elemzők szerint lehetett volna rosszabb is.
A várakozásoknak megfelelően erősen zuhanó eredményeket közölt augusztus végével lezárt legutóbbi negyedévéről a RIM. Szinte mindenhol kiemelték, hogy gyenge próbálkozás volt az első negyedév eredményeivel összehasonlítani a mostaniakat, ha ugyanis valaki egy kicsit is visszaszámol a tavaly nyári eredményekig, bizony látható a mélyrepülés. Ennek ellenére a vártnál kisebb a csalódás mértéke, és még mindig többen bíznak a BlackBerry 10 rendszerben, igaz, addig még sokat kell várni.

Hopp, kinőtt előttünk egy almafa Júniustól augusztus végéig 2,87 dolláros forgalmat könyvelhetett el a kanadai vállalat, amely a tavaly nyári eredményeknél közel 31 százalékkal gyengébb. Darabszám tekintetében is majdnem ennyivel, 30 százalékkal múlták alul a tavalyi hasonló időszakot, összesen 7,4 millió mobil eszközt szállítottak. Ugyan a BlackBerry 6 alapú okostelefonok már szinte teljesen kihaltak a piacról, az aktuális 7-es rendszer is elavultnak számít, ezért persze elindult az árspirál, a telefonok darabára egyre lejjebb csúszik.


"Még négy hónap van 2013-ig, és akkor..." - erre gondol Thorsten Heins?

Nem csak a telefonok teljesítenek rosszul, a PlayBook tabletből sem fogyott 130 ezernél több annak ellenére, hogy az amerikai piacra LTE-képes változatot is kiadtak. A szolgáltatásokból származó bevétel viszont már csak óvatosabb lecsúszást produkált, az 1,08 milliárd dolláros tavaly nyári szintről csak 980 millióig esett vissza. Pozitív előjelű lett viszont az előfizetők számának alakulása, a 80 millió fölé növekedő létszám 10 milliót nőtt tavaly óta - igaz, ezért cserébe szintén árcsökkenéseket kellett elkönyvelni. Összességében ismét veszteséges negyedévet kellett bejelentenie a vállalatnak: a 235 millió dolláros mínusz már köszönő viszonyban sincs a tavaly nyári 329 milliós nyereséggel.

Maradt még bizalom Bár konkrétan nem hangzott el, de hasonló számok várhatóak az őszi negyedévről is, mivel Thorsten Heins elnök-vezérigazgató csak 2013 legelejére ígérte a régóta várt új platformra, a BlackBerry 10-re épülő eszközök megjelenését. Elsőként a csúcskategóriás készülékek kerülnek boltokba, majd az év során folyamatosan érkeznek a középkategória felé tendáló változatok, és az ígéretek szerint még a belépő szintet is megcélozzák majd BlackBerry 10-es termékekkel. Az új kliensrendszerrel együtt jön az új BlackBerry Enterprise Server is, amely természetesen a régebbi rendszereket és eszközöket is kezeli, de az új vállalati mobilvezérlő rendszerrel egyéb mobilos operációs rendszereket futtató készülékeket is felügyelhetünk.

A RIM vezetője ugyan javulást vár a friss platformtól és az új készülékektől, az elmúlt idők veszteségeinek csökkentésére azonban friss költségcsökkentési programot indítottak. Ez nem csak személyzeti leépítésekkel jár (az összesen 5000 fős elbocsátási tervnek eddig több mint kétharmada történt meg), de az üzletágak feladatainak átcsoportosítása, a gyártási folyamatok ésszerűsítése is folyamatban van, és külső szolgáltatóhoz szervezik ki a szervizes funkciókat.

Így áll a kezdő tizenegy a mobilpiacon
Az IBM-mel és a Samsunggal is hírbe hozták a haldokló RIM-et
Új BlackBerryk helyett ráncfelvarrott PlayBook érkezik


A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.