A tavaszi bejelentés után már le is tölthető a Google videohívó appja, a Duo. Egyszerű, mint a szög.

Ha frusztrálja, hogy egy videohívás túl bonyolult, válassza a Duót, mert az egyszerűen biztosítja ezt a nagyszerű kommunikációs csatornát  – nagyjából ez az üzenete a Google hivatalos blogján megjelent közleménynek, melyben a videohívó appot jelentik be.

Májusban már bemutatták

A tavaszi nagy fejlesztői konferencián, a Google I/O-n már szinte mindent elmondtak róla. Ott egyébként az új chatprogrammal, az Allo-val együtt mutatták be, mintegy előrevetítve, hogy a Hangoutsnak meg vannak számlálva a napjai. Ott egyébként azt is elmondták, hogy a gyorsaság és a magas szintű biztonság biztosításához teljesn új protokollt is fejlesztettek a Duohoz.

Most elkészült az app publikus verziója, azaz a felhasználók letölthetik telefonjaikra, és – ahogy a Google ígéri – egy telefonszám megadásával már hívható is bárki. Pontosabban bárki, akinek a telefonján szintén ott figyel a Duo. De ebben nincs semmi különös, a konkurensek, például a Viber vagy a WhatsApp is ugyanezen az elven működik.

Egyelőre Magyarországon még nem érhető el, a Google ugyanis csúszással vezeti be a különböző régiókban. Az alkalmazást mobilneten és wifin is lehet használni, a két kapcsolat között beszélgetés közben is automatikusan tud váltani.

Fapados, de biztonságos

A Google egyelőre nem spilázta túl az alkalmazás szolgáltatásait. De végül is az volt a cél, hogy egyszerű, gyors és biztonságos legyen. Az egyszerűség megvan: mindössze három kezelőgombot kapott: előlapi-hátlapi kameraváltás, némítás, hívásmegszakítás. Hívni pedig úgy lehet valakit, hogy kikeressük a számát a telefonkönyvből.

Valószínűleg gyors is, már csak a működési logikájából adódóan. Bár alapból jó minőségű, 720p-s videokapcsolatot ígér, rugalmasan alkalmazkodik a rendelkezésre álló sávszélességhez, azaz kisebb sávszélességnél csökkenti a videó minőségét.
 

Google Duo: egy képen összefoglalható minden tudása


A biztonságról a végpontok közötti teljes titkosítás hivatott gondoskodni. Ugyanakkor a biztonsághoz sorolható a szintén már tavasszal ismertetett Knock Knock funkció is. Ez ugyanis konkrétan megmutatja a hívó fél kamerájának képét már azelőtt, hogy fogadnánk a hívást. Ez fontos lehet, hiszen a mobilos videotelefonálás során véletlenül is mutathatunk olyan képi információt a hívónak, amit nem szeretnénk.

Van konkurenciája bőven

Bár van konkurenciája bőven – a fentebb említettek mellett ott van többe között a Skype vagy a Facebook Messenger, platformfühhők közül pedig iOS-en a FaceTime – a Google alkalmazásának van egy kétségtelen előnye: takarékosan bánik a savszélességgel. Az is jó taktika lehet, hogy sok videohívó alkalmazással ellentétben nem bonyolították a szolgáltatásokat olyanokkal, mint a csoportos beszélgetés lehetősége.

Ezek a plusz szolgáltatások ugyanis már közel sem oldhatók meg ennyire egyszerű kezelőfelületen, és a videotelefonálás élményét is háttérbe szorítják. Azaz belépő szintnek, nagy tömegek elérésére és a szolgáltatáshoz vonzására valószínűleg egy ilyen szög egyszerűségű alkalmazás sokkal sikeresebb lehet.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.