A vállalat közzétette az új Tensorflow Object Detection alkalmazásprogramozási interfészt, ami a képeken szereplő objektumok azonosításában segíti a fejlesztőket.

A Google március végén nyitotta meg egy nagy csomó open source projekt kódját, egyúttal elindítva a Google Open Source oldalt, ami innentől a szóban forgó kódok és információk gyűjteménye lesz. Ez azt jelenti, hogy kiadnak-kiadtak olyan belső dokumentációkat is, amelyekhez eddig csak a cég saját fejlesztői juthattak hozzá – azokat a részeket persze gondosan kipucolják belőlük, amelyek sérthetik a Google üzleti érdekeit.

A gyűjtemény olyan projektekbe nyújt betekintést, mint amilyen az Android, az Angular keretrendszer, a Chromium böngésző, a Kubernetes konténermegoldás, vagy éppen a TensorFlow gépi tanulási könyvtár. Ez utóbbihoz jelent meg a napokban egy speciális alkalmazásprogramozási interfész, a Tensorflow Object Detection API, amely az eddig is rendelkezésre álló technológiához most sokféle és könnyen alkalmazható, kvázi előregyártott megoldást kínál a fejlesztőknek.

Ők maguk is ezt használják

A többihez hasonlóan nyílt forrású keretrendszer a képi objektumok azonosítására szolgáló modellek felépítését, betanítását és telepítését segíti, a Google pedig az API közzétételével a legkorszerűbb technológiák egyikével támogatja a gyors adatfeldolgozást és kutatást. Fontos, hogy a fejlesztőknek lehetőségük van az adott feladatokra szabni a modelleket, a kódok igazodnak a különböző kritériumokhoz az elvárt pontosságtól a rendelkezésre álló számítási teljesítményen keresztül a felhő alapú rendszerekig.
 


A fejlesztők gyakran kerülnek kényszerű választások elé: nem mindegy, hogy egy nagy teljesítményű szerver vagy egy mobiltelefon erőforrásaira kell építeniük, esetleg a felhőből kell futtatniuk az alkalmazásokat, ami nyilvánvalóan internetkapcsolatot feltételez és befolyásolja a látenciát is, ha már mindenhol követelmény lett a valós idejű adatfeldolgozás. A Google API-a ezekben a kompromisszumokban segít a modellek egyszerűsítésének alternatív megközelítésével.

A Tensorflow technológiát, azon belül pedig a most közzétett kódokat a Google mérnökei is használják, például a NestCam vagy a Street View felvételeinek elemzésében, de ezek működnek a vállalat netes képkereső szolgáltatásában is. A Google elképzelései szerint a dolog többről szól majd egy GitHub-szerű, közösen hizlalt kódkészletnél: az AI-k esetében különösen fontos, hogy a fejlesztők és adattudósok egymás munkájára – és persze a Google már meglévő fejlesztéseire – építkezhessenek, ami az egyre intelligensebb rendszerek építésének egyik feltétele.

Mindenki a fejlesztőket keresi

A nagy dotkom cégek sorban pumpálják az erőforrásokat a mobilos felhasználás, ezen belül is a külső fejesztők támogatásába. A legutóbbi, a fentiekhez kapcsolódó példa a Facebook Caffe2Go mélytanuló algoritmusa és utóbb megnyitott keretrendszere, amelynek látványos implementációja volt az élő videókat filterező Style Transfer technológia is.

A mezőnyben egyebek mellett ott nyomul a Microsoft (Cognitive Toolkit) és az Amazon (Apache MXNet). Az Apple a WWDC konferencián jelentette be a CoreML-t, amelynek célja a gépi tanulással kapcsolatos folyamatok támogatása az iOS alapú eszközökön, illetve a kiterjesztett valóság funkcióit összegyűjtő ARKit-et, amelynek ugyancsak fontos része az objektumfelismerés.

Cloud & big data

Új márkanév alatt hódítaná meg az intelligens járműveket a Huawei

A kínai vállalat szerint jelentős átalakulás előtt áll az autóipar, ők pedig vezető szerepre törekednek az "intelligens vezetés forradalmában".
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.