Úgy tűnik, tavaly sikerült egy komoly mérföldkövet elérnie az okostelefonoknak: világszinten több mint 1 milliárd készülék talált gazdára. Legalábbis az IDC szerint, mert más piackutatónál még nincs meg a kerek szám.

Az IDC friss adatai szerint 2013-ban a szállítók összesen több mint egymilliárd darab okostelefont értékesítettek. A piackutató tavalyi adataival összehasonlítva mindez azt jelenti, hogy egyetlen év alatt világszinten közel 40 százalékkal bővült a piaci torta. Bár inkább csak a kerek határ elérése miatt érdekes, de azért érdemes megjegyezni, hogy a Strategy Analytics számításai alapján "csak" 990 millió készülék talált gazdára tavaly.

Kelet vs Cupertino

A sorrend és az erőviszonyok tekintetében azonban mindkét kutatásban ugyanaz a kép rajzolódik ki. A legjobb helyeken nincs változás: továbbra is a Samsung vezeti az eladási listát, őt pedig egyre tekintélyesebben lemaradva az Apple követi. A kisebb távol-keleti gyártók viszont szorgosan csipegetik magukra a részesedést.

Miközben a Samsung nagyjából a piaci átlagnak megfelelő növekedéssel tartotta a szintet, az Apple-nél nem jött be annyira a tavaly ősszel elindított kétféle iPhone ötlete. A cupertinói cég mindössze a 13 százalékkal tudta az értékesítést fokozni, ami egy ilyen gőzerővel zakatoló piacon együtt jár a részesedésvesztéssel. Így a Samsung már elmondhatja magáról, hogy több mint kétszerennyi készüléket tud eladni, mint legközelebbi vetélytársa. A Huawei, az LG és a Lenovo szépen építgeti saját birodalmát. Mindegyik távol-keleti gyártónál nagyon komoly, a piaci átlagot másfélszer, kétszer meghaladó ütemű bővülést látni. Ennek következtében már 4-5 százalékot birtokolnak külön-külön.

Mobilitás

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.