Az IDC friss adatai szerint 2013-ban a szállítók összesen több mint egymilliárd darab okostelefont értékesítettek. A piackutató tavalyi adataival összehasonlítva mindez azt jelenti, hogy egyetlen év alatt világszinten közel 40 százalékkal bővült a piaci torta. Bár inkább csak a kerek határ elérése miatt érdekes, de azért érdemes megjegyezni, hogy a Strategy Analytics számításai alapján "csak" 990 millió készülék talált gazdára tavaly.
Kelet vs Cupertino
A sorrend és az erőviszonyok tekintetében azonban mindkét kutatásban ugyanaz a kép rajzolódik ki. A legjobb helyeken nincs változás: továbbra is a Samsung vezeti az eladási listát, őt pedig egyre tekintélyesebben lemaradva az Apple követi. A kisebb távol-keleti gyártók viszont szorgosan csipegetik magukra a részesedést.
Miközben a Samsung nagyjából a piaci átlagnak megfelelő növekedéssel tartotta a szintet, az Apple-nél nem jött be annyira a tavaly ősszel elindított kétféle iPhone ötlete. A cupertinói cég mindössze a 13 százalékkal tudta az értékesítést fokozni, ami egy ilyen gőzerővel zakatoló piacon együtt jár a részesedésvesztéssel. Így a Samsung már elmondhatja magáról, hogy több mint kétszerennyi készüléket tud eladni, mint legközelebbi vetélytársa. A Huawei, az LG és a Lenovo szépen építgeti saját birodalmát. Mindegyik távol-keleti gyártónál nagyon komoly, a piaci átlagot másfélszer, kétszer meghaladó ütemű bővülést látni. Ennek következtében már 4-5 százalékot birtokolnak külön-külön.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak