Alig pár napja jelentették be a németek egyik komoly üzletáguk eladását, máris találtak helyet a pénz egy részének. Egy 4,5 milliárd dolláros akvizícióval szoftveres képességeiket turbózzák fel.

Európa egyik legrégebbi cégóriása jelentős átalakításokkal igyekszik a világ élvonalában maradni. Ennek keretében úgy adják, veszik az üzletágakat, vállalatokat, hogy alig lehet követni.

Szoftveres upgrade jön

A német konszern ezúttal egy amerikai vállalkozást szemelt ki magának, és a hírek szerint már sikerült is megállapodni a felvásárlásról. A többek között nyomtatott- és integrált áramkörök tervezését segítő szoftvereket fejlesztő Mentor Graphics 4,5 milliárd dollárért csatlakozik a Siemens AG-hoz. A mostani üzlet idén már a második felvásárlása a cégnek a szoftveres gyártástechnológia területén, hiszen korábban közel 1 milliárd dollárért a szintén egyesült államokbeli CD-adapco is bekerült a bevásárló kosárba.

A Siemensnél azt remélik, hogy az új szerzeménnyel jelentősen erősödhetnek a képességeik az elektronikus és elektromos rendszerek gyártásának egyes fázisaiban, mint például a tervezés és a tesztelés szoftveres támogatása. A tervek szerint az eredményeken három-négy éven belül mutatkozhat majd meg pozitívan a mostani akvizíció. 

Adnak, vesznek

A cégcsoport vezetősége az utóbbi időben sokat tett azért, hogy az elképzeléseiknek megfelelő összetételű portfóliót alakítsanak ki a tavaly 75 milliárd eurós forgalmat lebonyolító gigásznál. A cél a nem alapvető tevékenységnek minősített területek leválasztása, miközben a fókuszpontba helyezett területeket a fentiekhez hasonló felvásárlásokkal is igyekeznek még versenyképesebbé tenni.

Alig egy héttel ezelőtt például kiderült, hogy az amúgy jelentős bevételt elkönyvelő, orvosi műszerekkel foglalkozó Siemens Healthineerst (SH) leválasztják és hamarosan tőzsdén értékesítik. Bár ebben a szegmensben a riválisok inkább erősítenek, hiszen a területen tapasztalható technológiai fejlődés nagyon jó lehetőségeket ígér, a németek inkább másra koncentrálnak. A 15 milliárd dollár értékűre becsült SH-ért kapott pénz kíváló alapot ad arra, hogy az Industrie 4.0 területén további arzenállal gazdagodjon a Siemens eszköztára.

Cloud & big data

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.