A Nyobolt nevű brit startup közel 24 milliárd forintnak megfelelő befektetői tőkét szerzett az általa fejlesztett technológia piacosítására.

A Nyobolt nevű, akkumulátorokat fejlesztő brit cég 50 millió font (közel 24 milliárd forint) értékű befektetési kört hozott tető alá, ezzel saját közlése szerint megteremtette rá a forrást, hogy a telepek gyors töltését lehetővé tévő technológiájával felgyorsítsa az elektromos járművek elterjedését. A társaság rekord teljesítménysűrűségű lítiumion-akkumulátorok kereskedelmi forgalomba hozatalát tervezi, amelyekkel öt perc körüli feltöltési időt ígér az elektromos autóknak. Összehasonlításképpen, a Tesla szupertöltői a modellektől függően nagyjából 15 percre teszik az "akár" 240-270 kilométerre szóló feltankolását.

A Cambridge-i Egyetem spin-off vállalkozásaként 2019-ben alapított Nyobolt ezzel már 300 millió fontos értékeléssel fut (a cég eddig összesen 83,4 millió fontnyi befektetés szerzett), eredeti célja szerint pedig nem csak az elektromos járművekben, hanem az akkumulátoros szerszámok vagy a nagy teherbírású kereskedelmi gépek esetében is jelentősen lefaragná a feltöltési időt. Ez utóbbit főként a lítiumion-akkumulátorok bemeneti teljesítményének korlátaira vezetik vissza, röviden a több betáplált energia több hőt termel, am károsítja az eszközöket, és komoly biztonsági kockázatot is jelent.

A Nyobolt erre tekintettel alapvető változtatásokat javasol az cellákon belüli anyagok felhasználásában, különösen az anódokkal kapcsolatban, amelyek túlnyomórészt grafitból készülnek. A mostani befektetési körben a Nyobolt stratégiai partnerséget jelentett be egyik befektetője, a Masan High-Tech Materials leányvállalatával a kulcsfontosságú alapanyagok folyamatos ellátásának biztosítása, illetve az újrahasznosító létesítményekhez való hozzáférés érdekében, lehetővé téve az anyagok hatékony újrafelhasználását. A finanszírozást emellett felhasználják amerikai fejlesztőközpontjuk bővítésére és a gyártás növelésére is, terveik szerint már jövőre "több millió egységet" állítanak majd elő az Egyesült Királyságban található üzemükben.

Piaci hírek

Az adatközpontok betonjából árad a felhő szén-dioxidja

A Microsoft hiába csökkentette 2020 óta 6,3 százalékkal az energiaigényét, ha adatközpontjai betonjából minden eddiginél több üvegházhatású gáz szivárog.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.