A Google még mindig toronymagasan vezet a webes keresés terén. A "leguglizni" szó már-már a magyar köznyelvbe is beivódott, a legújabb böngészőt használók számára pedig egy szép interaktív vizualizációt is kínálunk, amely bemutatja a Google-keresések számát világszerte.
A Google még mindig toronymagasan vezet a webes keresés terén. A "leguglizni" szó már-már a magyar köznyelvbe is beivódott, a legújabb böngészőt használók számára pedig egy szép interaktív vizualizációt is kínálunk, amely bemutatja a Google-keresések számát világszerte.

A StatCounter Global Stats kimutatása szerint 2012 áprilisában 90,29 százalékos részesedéssel uralta a webes keresések piacát a Google, a második helyen álló Bing csupán 4 százalékkal állt a második helyen. Ha ezt összevetjük a Yahoo szintén 4 százalék körüli eredményével, melyet szintén a Bing motorja szolgál ki, még így is épp 8 százalék alatt marad a Microsoft keresőjét használók aránya.


Európában még ennél is extrémebb az arány, a Google 94,6 százalékkal vezet, a Bing 2,11 százaléka és a Yahoo 1,17 százaléka szinte statisztikai határértéknek is felfogható. A Microsoft egyelőre főként az észak-amerikai régióban tudott valamelyest erősödni, ahol a Yahoo kereséseivel együtt a 15 százalékot is túllépte a részesedés. A siker főként a mobil eszközökről indított kereséseknek köszönhető, hiszen az iOS 4 már alapértelmezésben a Bing motorjáőt használja, de fontos az is, hogy a Facebook is a Microsoft keresőmotorját építette be szolgáltatásába.

Toronymagasan A Google első helye mindenesetre sem régiónként, sem pedig globálisan nincs még veszélyben. Tudja ezt maga a vállalat is, amely szereti sokféle formában bemutatni sikereit. Egy friss vizualizációval ráadásul a Chrome böngészőt is reklámozza némelyest, hiszen az interaktív, három dimenziós grafika megjelenítése csak a legfrissebb böngészőkön lehetséges a felhasznált WebGL technológia miatt, amelyben a mérések szerint a Google böngészője a leggyorsabb.


A hatásos vizualizáció megtekintéséhez tehát csak az kattintson, akinek legalább a Google Chrome 10-es, a Mozilla Firefox 4-es, vagy az Internet Explorer 9-es változata fut a gépén.

A Chrome böngésző képességeit bemutató Chrome Experiment által készített alkalmazás egyébként szabadon felhasználható más globális számokkal dolgozó vizualizációk készítéséhez is (példaként megnézhető egy vizualizáció a Föld népsűrűségének alakulásáról). A forráskód segítségével bárki feltöltheti saját adataival a földgolyót és bemutathatja saját weboldalán.

Bevitt találatok: élesedik a keresőháború
Zuckerberget a kínai kereső viszi át a Nagy Falon
Szépség a frontvonal mögött: letölthető a Bing for iPad

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.