Egyre több olyan megoldás létezik, amellyel az iPad a vállalati informatikai rendszerek részévé válhat. Ám a VMware megoldásának segítségével igazi Windows klienssé változtathatjuk az Apple tabletet.
Mi a megoldás akkor, ha mindenképpen PC-s környezetet igénylő feladattal szembesülünk, de semmi más nincs nálunk, csak egy iPad? Kapcsoljuk össze a megszokott Windows-asztalunkat az Apple táblagépével, amelyben a VMware View Client segíthet.



Nem csalás, nem ámítás és nem Photoshop-mágia, itt tényleg Windows működik

Virtuális egér a virtuális ablakban Érdemes végignézni az alábbi videót, amelyen bemutatják, hogyan kerül csaknem teljes értékű PC az Apple-tablet képernyőjére. A VMware kliens-alkalmazás felépíti a biztonságos kapcsolatot, és viszonylag gyorsan előbukkan a jól megszokott Windows asztal, amelyen neki is láthatunk a munkának.

Természetesen az alkalmazás nem lenne teljes értékű, ha csupán az összeköttetést teremtené meg, hiszen az iPad érintős vezérlése a legtágabb összhangban sincs a Windows egér- és billentyűzet-alapú kezelésével. Az alap kattintásokat persze vezérelhetjük az érintőképernyő bökdösésével, ám előhúzhatunk egy virtuális érintőpadot, amely a notebookok egérpótlékát emulálja két egérgombbal együtt.

Netbook helyett már iPad a divat az SAP-nál
iPad a vállalati informatikában: van helye!

Ha elvész a kapcsolat, megmarad az adat A szöveges feladatokhoz az iPad hagyományos billentyűzetét használja az alkalmazás, ám ez kiegészül egy sor PC-specifikus gyorsgombbal, mint például a másolás, beillesztés, vagy épp a teljes tartalom kijelölése. A mellékelt videón láthatjuk, amint Windows felületen egy Word dokumentumot szerkeszt a felhasználó, akinek ráadásul attól sem kell tartania, hogy a kapcsolat esetleges megszakadásával odavész a munka. Nyugodtan bonthatja a VPN-t és később visszaléphet, ekkor a PC-s környezet ugyanonnan indul újra, ahol elbúcsúztunk tőle.

Az alkalmazás akár négy egymástól független munkaasztalt is képes kezelni, amelyek között könnyedén válthatunk: így azzal a tudattal indulhatunk útnak egyetlen iPad társaságában, hogy az irodai vagy akár több otthoni PC irányítása is a kezünkben marad, bármerre is járunk.


"Mozgásban" a Windows az iPad képernyőjén

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.