Napjainkban a videokonferencia rendszerek egyre fontosabb üzleti tényezőnek számítanak, de nem mindegy, hogy ezek a megoldások mennyire könnyen elérhetőek és telepíthetőek. A Magyar Telekom Videogate szolgáltatása egyszerre kényelmes és egyszerű, ráadásul kompatibilis a legelterjedtebb szolgáltatásokkal. (x)
Mik a legfontosabb követelmények ma egy videokommunikációs rendszerrel szember? Egyrészt legyen minőségileg kifogástalan: ma már nem sokan elégednek meg bélyeg méretű, szemcsés képekkel és torz, elcsúsztatott hanggal, a full HD felbontású, tökéletes hang- és képminőségű megoldás számít alapkövetelménynek. Ezt egyrészt a felhasznált eszközök, például a nagyfelbontású televíziók és monitorok teszik lehetővé, másrészt pedig a szélessávú internet és a gyors vállalati hálózatok, amelyeken ez a kifejezetten nagy sávszélességet igénybe vevő folyamat is zökkenőmentesen működtethető.

Fontos azonban azt is szem előtt tartani, hogy mostanra a minőségi követelmények mellett a működtetés egyszerűsége is kiemelkedően fontos: a felhasználónak már nem kell "informatikai guru" szintjén kezelnie egy bonyolult összekapcsolási és kommunikációs folyamatot, hanem a meglévő, nap mint nap használt eszközein keresztül szeretne kapcsolatot tartani másokkal.


Irány a virtuális tárgyaló! Érdekes módon a közelmúltig a magyar vállalatok közül még mindig csak kevesen ismerték fel a videokommunikáció előnyeit, magyarázza Szabó Péter, a KFKI Zrt. szakértője. Ez egyrészt abból adódik, hogy nem is gondolnak bele azon üzleti előnyökbe, amelyekre egy videokonferencia-rendszer bevezetésével szert tehetnének, másrészt a fentiekben vázolt téves előítéletek folytán még mindig műszakilag kiforratlan, bonyolult rendszerekre gondolnak.

A videós megoldások alapja egyrészt a vállalaton belüli kommunikáció, amely a cég különböző telephelyei között biztosít szorosabb együttműködést a fizikai utazások számának leredukálásával, a kapcsolattartás gyorsabbá tételével. Abba azonban még kevesebben gondolnak bele, hogy a videokommunikáció megvalósulhat vállalatok között is. Mennyivel könnyebb lenne egy több tucat, vagy akár több száz partnerrel rendelkező nagyvállalat számára, ha a partnerekhez nem csak évente egyszer juthatnának el személyesen, hanem akár havonta is (virtuális) tárgyalóasztalhoz ülhetnének.

Nem boszorkányság A Videogate szolgáltatás elindításának egyik alapötlete abból az elgondolásból származott, hogy a vállalatoknál egy videokonferencia megoldás bevezetése mindig technológiai, biztonsági kérdésként merül fel. Hogyan illesszünk hozzá egy ilyen megoldást a meglévő informatikai eszközeinkhez? Mennyire ássa alá a fejlesztés a rendszerünk biztonságát? Mennyire lesz kompatibilis az új megoldás a mások által használt, megannyi, különböző rendszerrel és szabvánnyal?

A Magyar Telekom szolgáltatásának elindítása és működtetése kifejezetten egyszerű. A vállalatnál lévő, videokommunikációra alkalmas berendezéseket és rendszereket lehet beregisztrálni a Videogate rendszerébe, így a felhasználó egy egyedi "telefonszámot" kap. Ennek segítségével aztán elérhetővé válik gyakorlatilag bárki számára, akinek az internetre "kilátó" videokonferenciás megoldása van. Igen, ennyi az egész: egy olyan szolgáltatásról van tehát szó, amely havidíjas , egyszerűen implementálható formában kinyitja a vállalat belső videós erőforrásait a nagyvilág felé.

A vállalat belső eszközeivel és rendszerével kapcsolatban gyakorlatilag semmilyen speciális követelményt nem támaszt a Videogate, csupán a szabványos H460 protokollnak kell megfelelni - szerencsére ezt a ma kapható eszközök mindegyike alapvetésként kezeli. A biztonságért felelős munkatársak számára megnyugtató hír, hogy a technológia használatához csak bizonyos portok megnyitására van szükség, ráadásul csak kifelé: csak a Videogate rendszeren keresztül érkező hívások esetén engedélyezi ugyanis a rendszer ezen kapcsolódási csatornák átjárását.

További információk a T-Systems e-tárgyalási megoldásairól

Látni és látszani A Videogate szolgáltatást a Magyar Telekom jelenleg vállalati ügyfelei számára kínálja. Megrendelése könnyen és gyorsan lehetséges a vállalatok kapcsolattartóin keresztül, de az e-targyalas.t-systems.hu oldalon keresztül űrlap formájában is jelezhetjük igényünket. A szolgáltató szakemberei ezek után ellenőrzik a leendő ügyfél videós rendszereinek megfelelőségét, majd elindulhat a Videogate működése.

Azok számára is könnyen megoldható a csatlakozás, akik még nem rendelkeznek dedikált videokonferencia-eszközökkel. Számukra egy szoftveres klienst kínál a Magyar Telekom, amelynek segítségével akár egy hagyományos, webkamerával felszerelt PC is teljes értékű, HD kapcsolatot megvalósító videokommunikációs eszközzé változtatható. A szolgáltató emellett igény szerint a webkameráktól a legmagasabb igényeket kielégítő, többképernyős rendszerekig bármilyen hardverelemmel áll rendelkezésre.

A szolgáltatás elindulásával együtt az ügyfél egy "videós telefonkönyvet" is kap, amelyet a sdzoftveres kliensből, vagy a hardvereszközre letöltve érhet el. Ebben folyamatosan frissítve láthatja, milyen partnerei érhetőek el videókommunikáció formájában. A teljes Videogate szolgáltatás fix havidíjas formában működik, amely korlátlan számú IP-s hívást tesz lehetővé.

Nehéz jelzőket találni az Nvidia teljesítményére

Az MI-csipek iránti keresletnek köszönhetően egy év alatt közel duplázódott a bevétel. Mindezt úgy, hogy már a tavaly ilyenkori eredmény sem volt gyenge...
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.