Az ingyenes(en is használható) Dropbox online tárhelyszolgáltatás sokáig béta állapotban működött, de már így is folyamatosan növelte népszerűségét. A mostani frissítés már elég stabilnak bizonyult a béta jelző elhagyásához.
Dokumentumaink, képeink vagy egyéb fájljaink szinkronizálására eddig is léteztek jól vagy épp kevésbé jól használható metódusok a megosztott mappáktól a különféle jogosultságokkal felruházott FTP-alapú tárhelyekig, ám a Dropbox ötletes, és legfőképp egyszerű módszert kínált a problémára. Mostantól pedig a 0.x verziószámokat felváltja az első pozitív egész szám.

Előny az osztónál A Dropbox működése gyermekien egyszerű: az ingyenes regisztráció esetén minden felhasználó 2 gigabájtnyi szabad tárhelyet kap. Ezt a kis "felhő-szeletet" tölthetjük meg saját megosztott fájljainkkal, méghozzá egy kifejezetten egyszerű kliensprogram használatával. Ebben létrehozzuk a számítógépünk merevlemezén (vagy épp mobiltelefonunk flash memóriájában) egy dedikált területet: innentől minden ide másolt fájl szinkronizálódik az összes többi olyan számítógéppel, ahová feltelepítettük ugyanezt a klienst.


Külön mappa szolgál az olyan adatok tárolására, amelyet publikusan is szeretnénk elérhetővé tenni: az erre mutatkozó hivatkozást elküldhetjük bárkinek, aki innentől eléri az adott fájlt. Ehhez hasonlóan készíthetünk webes fotógalériát is, amelyet szintén egyetlen szöveges link továbbküldésével oszthatunk meg bárkivel.

A szolgáltatás alapesetben ingyenes, a 2 gigabájtos tárhelyet azonban megnövelhetjük meghívók kiküldésével (minden általunk meghívott új csatlakozó 250 megabájtnyival növeli saját tárkapacitásunkat), és természetesen fizetős konstrukciók is rendelkezésre állnak: évi 99 dollárért 50, míg 199 dollárért 100 gigabájttal gazdálkodhatunk. Havi konstrukcióban ugyanezért 9,99 illetve 19,99 dollárt kell fizetnünk.

A motorháztető alatt A Dropbox készítőinek blogjából kiderül, hogy az 1.0.10-es változat nem funkcionalitásában vagy más azonnal feltűnő elemében kínál újdonságot, inkább megerősíti és javítja azt, ami eddig is szerethető volt a szolgáltatásban. "Ha millióknak szállítasz szoftvert, az olyan problémák is nagyon fontosak, amik tízezerből csak egy felhasználót érintenek. A fájlszinkronizációs szoftverek pedig akkor igazán jók, ha működnek" - fogalmaznak a fejlesztők.

A mostani verzióváltás mögött leginkább az extrém helyzetek, operációs rendszerek, protokollok és titkosítási rendszerek által generált furcsaságok kiküszöbölése és megoldása bújik meg. A Windows által helytelennek ítélt fájlnevek, karakterkészletbeli eltérések, alkalmazások által zárolt fájlok és egyéb furcsa problémák alapesetben nem sokakat érintenek, ám amikor épp "ráfutunk" egy olyan szinkronizálásra, amely során a fentiekhez hasonló probléma miatt nem láthatjuk a másik gépen megosztott fájlt, sok bosszúságot okozhat. A készítők leginkább ezen eseteket próbálták minimalizálni.

5 tipp kisvállalkozásoknak: spórolás informatikával
5 és fél ügyes üzleti alkalmazás iPhone-ra
10 hasznos Gmail-tipp vállalkozásoknak

Gyorsuló dobozok, okosabb kliens A kliensprogram sebességét és reakcióidejét is felturbózták, ezen kívül az sem mindegy, hogy a folyamatosan monitorozott fájlok figyelése mennyit von el gépünk erőforrásaiból: a memória használatát most felére tudták csökkenteni a programozók.

A felhasználói visszajelzések között szerepelt az az igény is, hogy szabályozni lehessen, melyik kliensgépre milyen adatokat szinkronizáljunk: egy kis tárhellyel rendelkező netbookra például nem hatékony a teljes virtuális doboz tartalmát "ráönteni". A szelektív szinkron segítségével mappánként beállíthatjuk, melyik gépre kerüljenek és melyikre ne. Az újratervezett telepítés és az első szinkronizálás szintén gyorsabb és barátságosabb lett, és átláthatóbbá váltak a beállítási menüpontok is.

Természetesen az újabb igények és visszajelzések nyomán tovább frissül majd a Dropbox, ám a fejlesztők szerint most jött el az az idő, amikor bármely támogatott rendszer felhasználóinak igazán nyugodt szívvel ajánlják a szolgáltatást.

Rengeteg személyes adatot lophattak el francia kórházakból

A támadók szerint több 1,5 millió ember adatai vannak náluk, ennek felét pedig a híradások szerint már áruba is bocsátották.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.