Valószínűleg a héten mutatja be a Google saját tárhelyszolgáltatását. A rivális Dropbox új funkcióval várja az elkerülhetetlen összecsapást.
Hirdetés
 
Ha minden igaz, akár órák múlva bejelentheti a Google az online tárolásra és megosztásra épülő új szolgáltatását, a Drive-ot. Az ezen a piacon 2008-tól jelen lévő, és bőven 50 millió felhasználó felett járó Dropbox azonban nem várja karba tett kézzel a keresőóriás inváziós próbálkozását.

Újabb láncszem a gépezetben...

Osztottak, szoroztak  Hétfőn a cég blogján adták hírül, hogy mostantól még egyszerűbbé válik a Dropboxon tárolt anyagok megosztása ismerőseinkkel, rokonainkkal, üzletfeleinkkel. A tárolt állományokat (vagy akár teljes könyvtárakat) ugyanis egy olyan link segítségével tudjuk mostantól megosztani, ami egy böngészőablakban megnyílva letöltés vagy dropboxos felhasználói azonosító nélkül is megtekinthető.

Korábban például egy Word dokumentumot a fogadó fél csak azt követően tudott megnézni, ha letöltötte azt gépére. Az új felületen ezzel szemben a dokumentum minden további nélkül megnézhető, majd ezt követően el lehet dönteni, hogy azt lementjük a háttértárolóba, vagy akár egy kattintással a saját Dropbox fiókunkhoz adjuk. PDF-et, képfájlokat, videót szintén meg lehet nézni az új megoldással, ám gyorstesztünkben az Excel állomány kifogott a szolgáltatáson, és azt nem volt képes letöltés nélkül megjeleníteni. Ettől függetlenül lehetséges, hogy a későbbiekben a táblázatok is bekerülnek a linknézegető által konvertálni képes fájlok családjába.

All in  A Dropbox persze nem csak ezzel és ilyen későn reagált a konkurencia várható megjelenésére: tavaly októberben vállalatoknak szánt szolgáltatást indított, míg idén februárban a képek feltöltését és megosztását tette rugalmasabbá rendszerében. A Dropbox tehát megtette, amit képes volt, most már a Google-ön a sor, hogy terítse a lapjait.

Április 24-én indulhat a Google cloud tárhelye
Küzd az óriások ellen a Dropbox

Elérhető Musk minden riválisnál okosabbnak reklámozott új MI-modellje

Az X-re előfizető felhasználók már tesztelhetik is, mire képes a világverőként beharangozott generatív modell, a Grok 3.
 

EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!

Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.

2025.03.18. Symbol Budapest

RÉSZLETEK »

Nem csak technológiai, hanem kulturális változást is jelent az átállás – többek között erre is tekintettel kell lenni az obszervabilitás széleskörű alkalmazása során.

a melléklet támogatója a Dynatrace

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.