A Google a folyamatosan előbukkanó új területek és üzletek mellett nem feledkezik meg alappillére, a kereső fejlesztéséről sem. Most olyan funkcióval kísérleteznek, amely más területeken már jó ideje használatban van: az eredménynek viszont nem biztos, hogy mindenki örül majd.
A "motorháztető alatti" fejlesztésről először egy Rob Ousbey nevű blogger tudósított, aki teljesen véletlenül figyelt fel az újdonságra, amikor végigfuttatott egy Google keresést. Az előre egyáltalán nem reklámozott újítást ezután több más blogger is megerősítette, majd végül  a Google Operating System nevű, nem hivatalos ámde bennfentes blog is igazolta.

Betárcsázós modemmel nem ajánlott | A kényelmi megoldás kinézetében és működésében hasonló a Windows 7 újratervezett Start menüjében található programkereső beviteli mezőhöz, vagy épp a Firefox URL-mezőjéhez. Az alábbi videót Ousbey rögzítette használat közben, itt szintén megfigyelhető a változás.

Amikor valamit a Google saját keresőoldalán kezdünk beírogatni a keresőmezőbe, már a kifejezés első karaktereinek bepötyögését követően megjelennek az első találatok. Ezt leginkább úgy lehet elképzelni, mintha az "üzleti informatika" kifejezés beírásakor már a "üzlet" karakterek beírása után is lennének előnézeti találataink kapcsolódó oldalakhoz, majd az "üzleti info"-hoz érve már üzleti információs oldalak, adatbázisok bukkannának elő, és így tovább.

A Google "streaming" névvel illeti a szolgáltatást, amely már az enter megnyomása nélkül, részeredményekre is rákeres, és ezeket a pontos kifejezés beírása előtt megmutatja. Kényelmi megoldásként valóban jópofa az ötlet, azonban nem árt hozzá némi sávszélesség, hiszen ha lassan gépelünk hosszabb kifejezéseket, időközben akár négy-öt keresés is lezajlik a háttérben.


Mindenki örül? | Az első reakciók vegyesek. Az efféle kényelmi funkciók bizonyára nagyon jól működnek a Windowsban, ahol általunk telepített programok közül keres a rendszer a Start menüben, miközben gépelünk: ilyenkor igen valószínű, hogy az első pár karakter után valóban feldobja nekünk a gép azt, amit ténylegesen keresünk. Ám egy webes keresésnél a keresett kifejezések száma szinte végtelen lehet, ilyenkor igen ritka, hogy pár karakternyi előzetes információ alapján máris rábukkanunk a minket érdeklő oldalra.

Másrészt az is kérdéses, hogyan viszonyulnak a változtatáshoz a hirdetők, akik szponzorált, kiemelt hivatkozásokért fizetnek, amelyek a releváns keresések eredményei között jelennek meg. Az ilyen hirdetések ugyanis a részeredmények között is felbukkannak, majd pontosításkor a következő előnézeti keresésben már el is tűnnek és másik hirdetés jelenhet meg helyettük. Vajon a Google ezeket a "részben" megjelenített reklámlinket is számolja a lekattintások árazásának kialakításakor (hiszen a gyenge átkattintási arány drágább hirdetést jelent)?

Maga a szolgáltatás valószínűleg a többi Google-fejlesztéshez hasonlóan folyamatosan érkezik a felhasználókhoz, akár hetek vagy hónapok alatt - a lokalizált felületekre minden bizonnyal később, mint előbb. Aki azonban nem szeretné használni, a videón látható "turn off streaming" kapcsoló megnyugtathatja. A hirdetőket persze egyelőre ez sem...

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.