A most bemutatkozó Intel Core vPro processzorcsalád rugalmas teljesítményt, költségmegtakarítást és kifinomult biztonsági funkciókat kínál az üzleti célú laptopok felhasználóinak.

A vPro olyan processzortechnológiák, biztonsági és menedzsment szolgáltatások összességét takarja, amelyek a PC távoli ellenőrzését, karbantartását és kezelését teszik lehetővé, akár a gép kikapcsolt állapotában is. A korábban asztali gépeken alkalmazott technológia előnyei az üzleti célú notebookok esetében nyilvánvalóak,  hiszen megkönnyítik a szoftverfrissítéssel vagy például a hibaelhárítással járó procedúrákat - nem beszélve az elvesztett, ellopott gépeken található adatok hozzáférhetőségének letiltásáról.

A Core vPro processzorcsalád célja, hogy kiszolgálja az irodai munka növekvő teljesítmény igényét, ezen kívül fokozza a biztonságot és menedzselhetőséget. A gyártó közleménye szerint a gyorsulás az üzleti alkalmazások futtatása, több alkalmazás párhuzamos használata és a titkosítás területén is számottevő. A vPro technológiát alkalmazó gépek előnye, hogy minderre hardveres szinten, vagyis kliensprogramok és az operációs rendszer segítsége nélkül képesek.

Az új processzorok a céges IT-részleg és a kkv-k számára egyaránt rugalmasságot kínálnak. A vállalat reményei szerint a vPro technológia újabb lökést adhat a kliensvirtualizáció, a magánfelhasználói alkalmazások,  és nem utolsósorban a számítási felhő támogatásának vizsgálatához. A nagy gyártók - köztük az Acer, az ASUS, a Dell, a HP, a Lenovo vagy a Toshiba - is a közeljövőben mutatják be üzleti gépeiket a Core vPro processzorokkal.
 

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.