A vPro olyan processzortechnológiák, biztonsági és menedzsment szolgáltatások összességét takarja, amelyek a PC távoli ellenőrzését, karbantartását és kezelését teszik lehetővé, akár a gép kikapcsolt állapotában is. A korábban asztali gépeken alkalmazott technológia előnyei az üzleti célú notebookok esetében nyilvánvalóak, hiszen megkönnyítik a szoftverfrissítéssel vagy például a hibaelhárítással járó procedúrákat - nem beszélve az elvesztett, ellopott gépeken található adatok hozzáférhetőségének letiltásáról.
A Core vPro processzorcsalád célja, hogy kiszolgálja az irodai munka növekvő teljesítmény igényét, ezen kívül fokozza a biztonságot és menedzselhetőséget. A gyártó közleménye szerint a gyorsulás az üzleti alkalmazások futtatása, több alkalmazás párhuzamos használata és a titkosítás területén is számottevő. A vPro technológiát alkalmazó gépek előnye, hogy minderre hardveres szinten, vagyis kliensprogramok és az operációs rendszer segítsége nélkül képesek.
Az új processzorok a céges IT-részleg és a kkv-k számára egyaránt rugalmasságot kínálnak. A vállalat reményei szerint a vPro technológia újabb lökést adhat a kliensvirtualizáció, a magánfelhasználói alkalmazások, és nem utolsósorban a számítási felhő támogatásának vizsgálatához. A nagy gyártók - köztük az Acer, az ASUS, a Dell, a HP, a Lenovo vagy a Toshiba - is a közeljövőben mutatják be üzleti gépeiket a Core vPro processzorokkal.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak