Már jó ideje ismert tény, hogy hiába követünk egy oldalt vagy jelölünk ismerősnek valakit Facebookon, nem lehetünk biztosak benne, hogy minden állapotfrissítése, megosztása a mi üzenőfalunkon is megjelenik. Szerencsére van könnyebb mód is ennek korrigálására, mint az, ha állandóan egyenként csekkolunk mindenkit.
A Facebook különféle okokat emlegetve szép csendben átfaragta az üzenőfali megjelenések rendszerét: már régóta egyáltalán nem garantált, hogy ismerőseink vagy kedvenc oldalaink minden frissítése nálunk is megjelenik (sőt, a statisztikák szerint a Facebook oldalak bejegyzései átlagosan csupán a rajongók 17 százalékánál jelennek meg). Ezt hol azzal magyarázzák, hogy a 900 ezernél is több aktív felhasználóval és több tonnányi oldallal rendelkező szolgáltatás egyszerűen túlterhelődne, ha mindenkinél minden automatikusan megjelenne, mások pedig inkább az oldaltulajdonosok fizetős lehetőségeinek "nyomatását" tartják valószínűbbnek.

Ha valakit gyakran lájkolunk, megosztunk vagy hozzászólunk az aktivitásaihoz, viszonylag biztosak lehetünk benne, hogy tevékenységeit magasabb prioritással kezeli a rendszer, és (szinte) mindent látunk majd saját falunkon is. De szerencsére van egyszerűbb módszer is arra, hogy kedvenceink egy rezdüléséről se maradjunk le - rendezzük őket szépen listába!

Legkedvencebb kedvencek Első lépésként (természetesen a Facebookba való bejelentkezés után) nyissuk meg az Interest (Érdeklődési kör) aloldalt. Itt kattintsunk a Create List (Lista létrehozása) gombra egy új kedvenc-lista elkészítéséhez.



A felbukkanó ablakban külön fülek mellé rendezve láthatjuk az összes általunk lájkolt oldalt, valamint visszaigazolt ismerőseinket. Válogassunk kedvünkre, egyszerűen kattintsunk a minket érdeklőkre az oldalak és a felhasználók közül, ezek automatikusan bekerülnek a harmadik, Selected (Kiválasztva) fül mellé.



Érdemes az ilyen listákat óvatosan kezelni, és nem túltömni őket oldalakkal és ismerősökkel. Ehelyett tanácsos szűkebb, tematikus listákat létrehozni, a példa-listámba a Bitport, a legutóbbi CIO konferencia és a céges témákban is gyakran posztoló főszerkesztő került. Ha megvan mindenki, akit a listába szánunk, bökjünk a Next (Következő) gombra, és nevezzük el a listánkat. Itt adhatjuk meg azt is, hogy csak mi láthassuk az összeállítást, vagy akár ismerőseinknek, esetleg az egész világnak lehetőséget adjunk arra, hogy feliratkozzanak a csoport frissítéseire. Természetesen, ha olyasvalaki iratkozik fel, aki mondjuk a Bitport oldalt követi, de a főszerkesztő nem ismerőse, akkor utóbbitól csak a publikus posztokat láthatja majd.



Ennyi az egész - innentől a lista elérhető lesz a bal menüsorban, rákattintva a kiválasztottak minden facebookos tevékenységét tartalmazó külön üzenőfal jelenik meg. A lista tulajdonságait természetesen utólag is módosíthatjuk, valamint hozzáadhatunk, elvehetünk tagokat - ehhez vigyük az egérmutatót a lista neve fölé, majd a balra megjelenő kis ceruza ikonra kattintva válasszuk a szerkesztés opciót. Ugyanitt törölhetjük is az aktualitásukat vesztett listákat.

 

Nincs több bénázás a Facebook oldalakon
Finomodtak a Facebook-adminok lehetőségei
Tipp: az első céges Facebook oldal készítése 

Április elsejétől jelentősen drágult a Power BI

A felhasználókat nem érte váratlanul az emelés: a Microsoft már tavaly novemberben bejelentette a lépést és az új árakat.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.