Manapság a levelezés megléte már olyan szintű követelmény, mint pár évtizede a telefon vagy a fax. Sokan azonban ódzkodnak a webes levelezőktől, de lokális fizetős megoldásokra is sajnálják a pénzt. Szerencsére akad jó pár köztes megoldás.
Egy évtizede még teljesen máshogy nézett ki egy átlagos irodai levelezés. A gépeken legnagyobb arányban az Outlook valamilyen változata futott, amely kisvállalatoknál közvetlenül, nagyobb cégeknél pedig levelezőszerver közbeiktatásával érte el a maileket.

A lokálisan tárolt levelek gyakorlatának megvolt a jó és rossz oldala is: mások kíváncsisága elől jobban védve érezhettük őket, mint a mai cloud megoldásoktól idegenkedők, viszont egy esetleges hardverhiba vagy újratelepítés után a teljes levelezésünk elveszhetett. Ma egy kisvállalkozás számára még mindig rendelkezésre állnak ilyen megoldások, ám a profinak kikiáltott verziók többsége fizetős. Vállalható alternatíva a webes levelezők (Gmail, Hotmail, Yahoo) használata is, de még mindig sokan vannak, akik céges kommunikációjukat nem szeretnék a felhőben tartani. Körbenéztünk tehát, mik az alternatívák a helyi levelezőkliensekre az ingyenes fronton. Íme a letöltések alapján legnépszerűbbnek tartott három!


Viharmadár A Firefox böngészőért is felelős Mozilla fejleszti az ingyenes mailkliensek egyik legnépszerűbbjét: a Thunderbird ugyanúgy folyamatosan frissül, mint böngészős testvére, és ingyenessége ellenére meglehetősen sok funkcióval rendelkező megoldás.

A levelezési beállításokon kifejezetten könnyen visz végig a program. Ha webes fiókot használunk, a legnépszerűbb szolgáltatásokhoz elég csak a felhasználónév és jelszó kettősét megadni, a többit elvégzi a szoftver.

Működése az Outlookban és egyéb jól ismert megoldásokban megszokott kétpaneles megjelenítésen alapul, balra a fiókokkal (amelyből természetesen egyszerre több is lehet) és mappákkal, jobbra pedig a levelek listájával. A mailekbe előnézeti keretben is bepillanthatunk, dupla kattintásra pedig teljesen megnyithatóak új fül alatt. Az új levelek írása már felugró ablakban történik.

A most bemutatott kliensek közül a Thunderbird rendelkezik a legtöbb extrával: cimkézés, okos szűrők, automatikus spamkezelés mellett a Firefoxhoz hasonlóan megjelenítési témák és mások által fejlesztett kiegészítők is letölthetők hozzá.


Áriák levélben Az Opera az új Firefox - vélekednek egyre többen így, miután a Mozilla böngészője egyre népszerűbbé válik, és ezzel együtt megnő azok tábora is, akik az egyre több hiba és lomhaság miatt kritizálják. A kevesek által ismert, ám használói által sztárolt Opera a Mozilla mintájára levelezőklienst is kínál böngészője mellé, ám még összetettebb módon, magába a böngészőbe építve.

A kétoszlopos felépítésű kliens pont a böngészőbe épített megoldás miatt emelkedik ki a többi közül például villámgyors HTML-renderelésével. Míg más kliensekben az agyonformázott levelek néha kínosan lassan állnak össze megnyitáskor, az Opera Mailben mindez pillanatok műve.

Itt is elérhető a fülek alá rendezett használat, lehetőségünk van alacsony sávszélességű módban használni a klienst gyenge netkapcsolat esetén, és az Opera is kínál egy rakatnyi extrát az érdekes levéltémák követésétől a cimkézésig.


Gyorsposta Természetesen nem kell mindenkinek bonyolult levelezőprogram. Van, akinek pont az a fontos, hogy csupán alapfunkciókat kapjon, azokat viszont gyorsan és átláthatóan. Az ő választásuk lehet a Postbox Express, amelynek telepítése, beállítása és használata is gyermekien egyszerű.

Az apró program is tartogat meglepetéseket, Gmail fiók regisztrációjakor például képes importálni a webes felületen beállított almappákat és cimkéket is. A felhasználói felület szintén kifejezetten letisztult és érthető, ezért olyan irodákban is ideális választás lehet, ahol az internethez vagy a levelezéshez kevésbé értő kollégáknak kell megoldást nyújtani. Az Express változatot egyébként a még több funkcióval felvértezett Postbox 2-re is frissíteni lehet, ez azonban már 30 dollárba kerül.

Telefonszámla helyett: ingyenes alternatívák kommunikációra
Ingyenes alternatívák irodai programokra
Tipp: segítség, lelassult a számítógépem!

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.