Kilépett a béta állapotból egy új, ígéretes felhőszolgáltatás: a MiMedia ügyes alternatíva a Dropbox, Box.net vagy a Live SkyDrive megoldásaira.
A felhő alapú adattárolás, valamint az automatikus mentés és szinkronizálás felfutó szolgáltatási terület: a felhasználók egyre mobilabbak, az adataikra mindenhol szükségük van, ám sokszor nem tudnak méretes merevlemezeket magukkal hurcolászni. Olykor a pendrive is macerás, vagy épp kevés, ráadásul okostelefonra hiába is próbálnánk csatlakoztatni, ha épp a mobilon szeretnénk megnyitni egy fontos fájlt. Az eddigi versenyzők mellé pár meglepő ötlettel zárkózik fel a MiMedia.


Többet, máshogyan Az első fázis, amivel az egyszeri ügyfél megfogható, az ingyenes szolgáltatás mértéke. Ebben a MiMedia viszonylag erősnek számít: a Dropbox 2 gigabájtnyi tárhelyet ad ingyen, a Box.net ötöt, így a MiMedia 7 gigabájtos alapja megnyerő. A Microsoft SkyDrive-jában ugyan 25 gigabájt az alap, ám a MiMedia itt a szolgáltatások összetettségében nyerő.

A megoldás lényege itt is abban rejlik, hogy az egyszeri, teljes adatmentést követően már csak az újonnan létrehozott, illetve megváltozott fájlokat kell szinkronizálni, amely automatikusan, a sávszélességet és a gép teljesítményét csak minimális mértékben lefoglalva történik meg. A metódus viszont kifejezetten egyedi: mivel 250 gigabájtnyi adat internetes archiválása jó esetben is napokba telik, a MiMedia (természetesen a fizetős ügyfelek számára) felajánlja az úgynevezett ShuttleDrive lehetőséget.

Ilyenkor a szolgáltatás megrendelésének másnapján egy futár kézbesít egy USB-s külső tárolóegységet, amelyre gyorsan és egyszerűen másolhatjuk fel a szinkronizálni kívánt adatokat. 1-2 napon belül az adatok már a MiMedia szervereire kerülnek, innentől csupán a fent említett módon a változások és újdonságok automata mentése terheli a gépünket és internetünket. Az ingyenes, 7 gigabájtos csomagban természetesen a ShuttleDrive nem elérhető, ám ilyenkor a netes feltöltés is elegendő lehet, amelynek során ráadásul szabályozhatjuk, hogy sávszélességünk milyen százalékát használhatja a szolgáltatás.


Csak szervezetten! A MiMedia másik plusz-szolgáltatása a speciális, portálszerű webes kezelőfelület. Itt típusok, vagy akár témák szerint csoportosíthatjuk a fájlokat, külön kezelhetjük a fotókat vagy zenéket, de akár a videók között is elkülöníthetünk általunk megszabott témakörökbe tartozókat.

A szinkronizált fájlok mellett megoldhatjuk, hogy innen érjük el egyéb felhőben tárolt tartalmainkat, például a Picasa alatt megosztott fotóinkat, a Facebookos vagy YouTube-os videókat, vagy az iTunes-ban lévő zenéinket is. A fájlok egy részét akár itt is kezelhetjük, tehát megnézhetjük a képeket, vagy akár a webes felületről lejátszhatjuk a zeneszámokat. Az egyes fájlokat vagy mappákat másokkal is megoszthatjuk, így az alapszintű csoportmunka-támogatás is adott.

A MiMedia automatikus mentése egyelőre csak Windows alatt használható (a szinkronizálás ugyanis egy kis méretű szoftver segítségével történik), de folyamatban van a maces változat megjelenése is. Persze webes felületről más rendszerek tulajdonosai is elérhetnek mindent, akár okostelefonokról vagy tabletekről is.

Az iPad nem (csak) játék: új üzleti alkalmazások
Ha az irodában marad a névjegykártya...
Felnőttkorba lépett a Dropbox

Nehéz jelzőket találni az Nvidia teljesítményére

Az MI-csipek iránti keresletnek köszönhetően egy év alatt közel duplázódott a bevétel. Mindezt úgy, hogy már a tavaly ilyenkori eredmény sem volt gyenge...
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.