A Twitter egy ideje láthatóan azon munkálkodik, hogy a felhasználók között egyre népszerűbb 140 karakteres csiripelésből lassan pénzt is tudjon csinálni. Ehhez a cég felvásárlásokkal erősített és kialakította a hirdetési lehetőségeket, ám a reklámozók akkor nyúlnak mélyen a zsebbe, ha minél több figyelem és olvasó irányul a mikroblogokra.
A síró harmadik... | Ennek megfelelően a Twitter fokozatosan kezdi visszaszorítani a külső fejlesztők által készített megoldásokat, helyette saját rendszerébe integrált applikációkat kínál ugyanolyan, esetleg jobb funkcionalitással.
A tegnapi bejelentések is ezt a stratégiát viszik tovább, ám sokkal erőteljesebben. A Twitter felhasználói közül néhánynak már most is működik az a felület, amely az ígéretek szerint pár héten belül mindenkihez eljut majd. A mikroblog alapoldala számos új funkcióval bővül, ami sok tekintetben a Facebookhoz teszi hasonlatossá az önmaga által információs (és nem közösségi) hálózatként definiált Twittert.
A legfontosabb eleme a változásoknak a multimédiás tartalmak beágyazása a csiripekbe. Azaz innentől nem szükséges az oldalt elhagynia annak, aki egy megosztott videót vagy képet szeretne megnézni. A Twitternek sikerült a legnagyobb szolgáltatókkal megállapodnia ebben, így – többek között – a YouTube-bal, a Vimeóval, a Flickrrel, vagy éppen a TwitPickel.
Apró kedvességek | A gazdagabb funkcionalitással rendelkező twitteres oldal pedig kifogja a szelet az ilyen jellegű megoldásokat kínáló külső szereplők vitorlájából. Az új felületen például számos kiegészítő információt kaphatunk egy adott csiripre kattintva. Láthatjuk a csirip előzményét, az arra adott válaszokat, retweeteket és a posztoló korábbi bejegyzéseit. De például ha helyszínhez köthető az üzenet, akkor a vonatkozó térképet is. Szintén hasznos lehet, hogy egy felhasználóra kattintva mini információs ablak nyílik meg, ami a legfontosabb adatokat tartalmazza vele kapcsolatban.
Mint azt fentebb is említettük, az új Twitter-felület az elkövetkező hetekben fokozatosan lesz elérhető a felhasználók számára.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak