Magyar idő szerint tegnap éjszaka fontos újításokról számolt be a mikroblog-szolgáltató. A néhány héten belül minden felhasználó számára elérhető felület lehetőségei sok tekintetben a Facebook megoldásaira hajaznak. A Twitter célja egyértelmű: még több ideig saját oldalán tartani a felhasználókat.

A Twitter egy ideje láthatóan azon munkálkodik, hogy a felhasználók között egyre népszerűbb 140 karakteres csiripelésből lassan pénzt is tudjon csinálni. Ehhez a cég felvásárlásokkal erősített és kialakította a hirdetési lehetőségeket, ám a reklámozók akkor nyúlnak mélyen a zsebbe, ha minél több figyelem és olvasó irányul a mikroblogokra.

A síró harmadik... | Ennek megfelelően a Twitter fokozatosan kezdi visszaszorítani a külső fejlesztők által készített megoldásokat, helyette saját rendszerébe integrált applikációkat kínál ugyanolyan, esetleg jobb funkcionalitással.

A tegnapi bejelentések is ezt a stratégiát viszik tovább, ám sokkal erőteljesebben. A Twitter felhasználói közül néhánynak már most is működik az a felület, amely az ígéretek szerint pár héten belül mindenkihez eljut majd. A mikroblog alapoldala számos új funkcióval bővül, ami sok tekintetben a Facebookhoz teszi hasonlatossá az önmaga által információs (és nem közösségi) hálózatként definiált Twittert.

A legfontosabb eleme a változásoknak a multimédiás tartalmak beágyazása a csiripekbe. Azaz innentől nem szükséges az oldalt elhagynia annak, aki egy megosztott videót vagy képet szeretne megnézni. A Twitternek sikerült a legnagyobb szolgáltatókkal megállapodnia ebben, így – többek között – a YouTube-bal, a Vimeóval, a Flickrrel, vagy éppen a TwitPickel.

Apró kedvességek | A gazdagabb funkcionalitással rendelkező twitteres oldal pedig kifogja a szelet az ilyen jellegű megoldásokat kínáló külső szereplők vitorlájából. Az új felületen például számos kiegészítő információt kaphatunk egy adott csiripre kattintva. Láthatjuk a csirip előzményét, az arra adott válaszokat, retweeteket és a posztoló korábbi bejegyzéseit. De például ha helyszínhez köthető az üzenet, akkor a vonatkozó térképet is. Szintén hasznos lehet, hogy egy felhasználóra kattintva mini információs ablak nyílik meg, ami a legfontosabb adatokat tartalmazza vele kapcsolatban.

Mint azt fentebb is említettük, az új Twitter-felület az elkövetkező hetekben fokozatosan lesz elérhető a felhasználók számára.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.