Magyarországon is elérhető a Microsoft System Center 2012 kiadás előtti változata, amelynek segítségével az ügyfelek egyetlen felületről alakíthatják ki és menedzselhetik privát felhőjüket.
A Microsoft bejelentése szerint még az év első felében piacra kerül a System Center 2012 csomagja, amelynek kiadás előtti (RC) változata már tegnap óta letölthető a cég oldaláról. Az MSC 2012 egyebek mellett lehetővé teszi, hogy a szervezetek jelenleg is működő infrastruktúrájuk felhasználásával privát felhőt tervezzenek és hozzanak létre, amit a Microsoft a versenytársak moduláris felépítésű megoldásaival szemben egyetlen termékben kínál nekik. Az összeállítás nyolc különálló alkalmazást integrál, amelyek a következők: Configuration Manager, Endpoint Protection, Virtual Machine Manager, Orchestrator, Operations Manager illetve a béta állapotú App Controller, Data Protection Manager és Service Manager.

Saját felhőt egyszerűen  A szoftvercég hivatalos blogja szerint egy egy átlagos vállalati adatközpontban legfeljebb 30-40 szervert felügyel egy-egy főállású alkalmazott, ezzel szemben a Microsoft felhőszolgáltatásait hosztoló adatközpontokban ez a szám akár a 4-5 ezret is elérheti. A System Center 2012 ennek megfelelően azokat a technológiákat tenné elérhetővé, amelyeket a gyártó saját cloud megoldásainak felépítésében és működtetésében is alkalmaz, mindezt pedig egyetlen, könnyen kezelhető, konzisztens felületen keresztül biztosítja.

Más szóval a System Center 2012-vel a Microsoft ügyfelei a publikus felhő automatizációs és felügyeleti képességeinek jelentős részét saját irányításuk alatt használhatják. A System Center 2012 lehetővé teszi például a felhőben működő alkalmazások mélységi monitorizálását, részletes információt tud adni a rendszergazdáknak az alkalmazások működésének állapotáról, az azokban bekövetkező változásokról, és ezeknek okát a rendszer fenntartójával is közli.

Két lépcsőben  A System Center 2012 egyik erőssége, hogy a desktop-menedzsment megoldások kivételével a korábbinál lényegesen hatékonyabban támogatja a heterogén rendszereket. A bejelentéssel kapcsolatban a Microsoft Magyarország termékmenedzsere, Budai Péter elmondta: egységes környezetet biztosítanak a teljes IT rendszer felügyeletére, beleértve a hálózati eszközöket, a Linuxokat, akár Android és iPhone mobil eszközöket, Hyper-V, VMware és Xen virtualizációs megoldásokat, a szerverek hardvereit, a tárolóegységeket, és akár .NET, Java és különféle SQL alapú alkalmazásokat is.


Lehetőség nyílik rá, hogy minden szerveren korlátlan számú virtuális gépet futtassunk, így a virtualizáció és a sűrűség is skálázhatóvá válik, a költségek viszont ugyanazok maradnak.
A versenytársaink – és itt a VMware-re gondolok – erre nem képesek.
Brad Anderson,
a Microsoft felügyeleti technológiákért felelős alelnöke

A felhasználók a Standard és a Datacenter kiadás között választhatnak. A rendre 1323 és 3600 dollárért hozzáférhető licencek között annyi a különbség, hogy az első kettő, a második pedig korlátlan mennyiségű virtuális gépet foglal magában. Az új konstrukció tehát a kisebb felhasználókat sem feltétlenül riasztja el, ahol pedig megnő – vagy már eleve magas volt – az egy kiszolgálóra jutó virtuális gépek száma, ott a Datacenter kiadás megvásárlását követően újabb beruházási költségek nélkül bővíthető a privátfelhő-kapacitás.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.