Mind az Európai Unióban, mind pedig Magyarországon egyre népszerűbb nyílt forrású böngésző, illetve irodai programcsomag az elkövetkező hetekben új verzióval jelentkezik, amelyek a felhasználók számára számos újdonságot kínálnak.
Jónéhány hónapnyi fejlesztést követően a Firefox fejlesztői egy, a korábbiaknál gyorsabb és biztonságosabb, a mobil rendszerekhez - mint amilyen például a Nokia által fejlesztett Maemo - jobban illeszkedő böngészőt ígérnek. Egyebek mellett a 3.6-os verziótól lehetőség lesz a böngésző kinézetének megváltoztatására újraindítás nélkül a Personas galériájából.

Az új böngésző támogatja a HTML5 audio- és videóelemeket, valamint a teljes képernyős lejátszást. A böngésző ezen túl figyelmeztet bennünket, ha frissítésre váró kiegészítéseink vannak. A kiegészítések terén további előrelépés, hogy - anélkül, hogy korlátoznák a felhasználható kiegészítések körét - sikerült csökkenteni az általuk okozott összeomlások számát.

Az OpenOffice.org szoftvercsomag aktuális verziója a Microsoft Office által használt formátumok még szélesebb körű támogatásával rendelkezik majd, emellett számos funkció válik kényelmesebbé, egyszerűbbé. Nem utolsó sorban pedig sikerült az elinduláshoz szükséges időből is jócskán lefaragni a 3.0-ás verzióhoz képest.

Közösségi találkozó
Fentiek apropóján a Firefox és OpenOffice.org hazai rajongói, honosítói, fejlesztői – a világ számos más országához hasonlóan – Magyarországon is közösségi találkozót szerveznek, ennek keretében ünneplik meg az új változatok megjelenését. Az esemény - amelyet január 25-én, hétfőn 18 órától a Uránia Nemzeti Filmszínház kávézójában rendeznek meg - lehetőséget ad a hazai felhasználók és hozzájárulók ötleteinek cseréjére, megvitatására, kérdések feltételére az illetékesek számára. Az összejövetel remek alkalom nemcsak a közösségi tagok, a hazai önkéntesek megismerésére, de új fejlesztések kipróbálására is.


Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.