2008-ban a Google olyan piacra merészkedett, ahol nagyon nehéznek tűnt az érvényesülés az Explorer csökkenő, de még mindig erőteljes túlsúlya, és a Mozilla Alapítvány agilis mozgású Tűzrókája mellett. Persze a keresőóriásnál megvolt a kellő erőforrás ahhoz, hogy értékelhető szeletet hasítson ki az érett stádiumban lévő böngészőpiacból.
Töretlen lendület | A Net Applications adatai szerint tavaly december óta mostanáig szűk 3 százaléknyi szelettel gazdagította a Google böngészője világszintű részesedését, ami magához képest 60 százalékos növekedést jelent. Jelenleg a felhasználók 7,5 százaléka választja a Chrome-ot netezéshez. Magyarországon ennél is népszerűbb, körülbelül minden tízedik képernyőn ezt nyitják meg itthon.
A 6-os verzióban az apróbb külsőségekben tetten érhető módosítások mellett megtalálható az intelligens űrlapkitöltési funkció. Ez utóbbival a felhasználót próbálják segíteni azzal, hogy a regisztrációknál, kérdőíveknél gyakran felbukkanó kérdésekre adott válaszokat a böngésző eltárolja, és szükség esetén automatikusan előhívja az internetező saját számítógépén lévő védett helyről. A bankkártyás adatok sosem tárolódnak el, kivéve, ha a felhasználó kifejezetten kéri.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak