A magyar fejlesztésű online prezentáció-készítő alkalmazás új szerkesztő funkciókkal bővült. Színek, húzd-és-vidd funkciók, részletekbe menő testre szabás karácsonyra.
A Prezi az egyik leginnovatívabb online eszköz prezentációk készítésére. Már eddig is sokan szerették meg a hagyományos diavetítési módszerrel szakító, látványos és ötletes megoldást, amely most még több lehetőséget ad arra, hogy az elkészült bemutatók olyanok legyenek, mint amilyet a készítő megálmodott.

Színek minden szinten Az egyik leglátványosabb változás a színpaletta kibővítése. A hagyományos színválasztó négyzetek mellett mostantól lehetőség nyílik arra is, hogy a kívánt színeket a grafikai programokban és webszerkesztésben is használt RGB kód segítségével teljesen pontosan megadjuk. Így megoldható, hogy az elkészült prezentáció teljes mértékben a hivatalos vállalati színekben, vagy a céges honlap árnyalataiban pompázzon.

A kiválasztott színkombinációkat ráadásul készletekként el is menthetjük, hogy későbbi bemutatóinkat már ennek megfelelően, automatikusan színezzük ki. Ha pedig valaki még részletesebben szeretné beállítani a prezentáció kinézetét, és ért a webes stíluslapok szerkesztéséhez, mostantól a bemutatóhoz tartozó CSS fájlt is szerkesztheti szöveges módban, az összes részletre kiterjedően.


Ezek a funkciók az ingyenes felhasználók számára is elérhetőek, a fizetős ügyfelek pedig még egy lépcsővel továbbmehetnek a testreszabhatóság terén: feltölthetik saját céges logójukat, amelyet hozzáadhatnak az elmentett színsablonokhoz.

Jól behúzok neki A fotók, videók beágyazása eddig sem volt túl nehéz feladat, mostantól azonban ez is a lehető legegyszerűbbé vált. A felhasználók bármilyen képet, videót vagy akár PDF formátumú dokumentumot egyszerűen az egérrel is ráhúzhatnak a Preziben készülő bemutatóra. Ezeket ráadásul egy novemberi fejlesztés segítségével automatikusan a környező elemekhez igazítja az alkalmazás, nekünk már csak akkor kell beavatkoznunk, ha valamilyen speciális elrendezésre vágyunk.

Bár a másfél éve elérhető Prezi egyik része, amely főképp az üzletfejlesztésért felelős, ma már az Egyesült Államokban működik, a magyar fejlesztők itthon folyamatosan csinosítgatják a rendszert. A mostani frissítésbe még némi közösségi ízt is belekevertek, ugyanis a felhasználók egymás között meg is oszthatják saját színsémáikat.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.