Ha valaki a Firefox lassúságára panaszkodik, nagy valószínűséggel nem is a böngészőt, hanem valamelyik beépülő add-ont szidja. A Mozilla megelégelte a kritikákat és látványos szégyenfalat hozott létre.
Az áldás egyben átok is lehet, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a Firefox nyílt platformja. Áldás, mert ha valaki nem talál meg valamilyen funkciót a böngészőben, írhat vagy kereshet hozzá valamilyen add-ont. Emellett viszont átok is lehet, hiszen ezek a beépülő alkalmazások a felelősek a böngésző lassulásáért, és több esetben összeomlásáért is.

A Mozilla úgy döntött, nyilvánosságra hozza, mely add-onok felelősek a böngésző lelassulásáért, ezzel is erősítve, hogy a nemrég megjelent Firefox 4 önmagában igenis gyors és erős, csak azok a fránya beépülők néha túlhúzzák a gyeplőt.

A lassú gyorsító és társai Az alábbi képen az első tíz versenyzőt láthatjuk: ők azok, akik a legnagyobb mértékben visszahúzzák a Firefox alatt vágtató lovakat. Az első helyen egy fordító alkalmazás, a FoxLingo - Translator Dictionary áll, amely konkrétan 74 százalékkal lassítja le a Mozilla böngészőjét. Holtversenyben ugyanennyire durva böngészőféknek számít a Firebug, a webfejlesztők által alapvetően kedvelt és széles körben használt HTML validációs és hibakereső segéd.

Szintén a közkedveltebb add-onok közül került a listára az időjárás-előrejelző AniWeather és a többszálú letöltéseket kezelő FlashGot. Ami viszont a legvisszásabb hatást kelti, az a nyolcadik hely gazdája: a FastestFox beépülő elviekben pont a weboldalak betöltésének felgyorsítására való, ehhez képest a Firefoxot harmadával lassabb működéssel bünteti.

A teljes lista a Mozilla oldalán tovább is böngészhető, a tizedik helyezett után ugyanis lenyitható ablakban egészen az ötvenedik helyig láthatjuk a "lusta listát".

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.