Az Apple új generációs telefonjának első felhasználói több problémáról számolnak be, amelyek a készülék használatakor jelentkeznek. Ezek között van zavaró, és van, amelyik akár a termék cseréjére is kényszerítheti Steve Jobs cégét.

Azok, akik elsők között juthattak hozzá az iPhone 4-hez, bizonyára szerencsésnek érezték magukat, hogy kezükben az Apple új zászlóshajója. Az öröm viszont nem sokáig tartott, mert a használat során rengetegen tapasztaltak kellemetlen hibákat. A problémák között olyan is akad, amely gyakorlatilag lehetetlenné teszi a telefon normális használatát.

Az iPhone bejelentésénél az egyik legnagyobb hangsúlyt a Retina Display elnevezésű megjelenítési technika kapta, amelyet az Apple vezetője, Steve Jobs nem győzött eléggé magasztalni. Nos, a minden eddiginél élesebb és nagyobb felbontású képet lehetővé tévő megoldás úgy tűnik, a gyakorlatban némi mellékhatással jár. Sok telefontulajdonos ugyanis arról számolt be, hogy a színek a kijelző egyes részein elsárgulnak. Tehát ahol ragyogó fehér területnek kellene lennie, sárga csík vagy pötty látszik. A Gizmodo külön anyagban vezeti a hozzá érkezett panaszok sorát.

Ez kétségtelenül nem teszi használhatatlanná a telefont, ám meglehetősen kellemetlen hiba egy ilyen csúcskategóriás (és drága) terméknél. A kijelző képességeinek előzetes magasztalása pedig csak még kínosabbá teszi a problémát.

Viszlát, térerő! | Viszont a másik jelenséghez képest az elsárguló képernyő pusztán egy apró homlokráncolást ér. A korai iPhone-tulajok közül sokan ugyanis arról is hírt adtak, hogy a készülék által érzékelhető térerő drasztikusan, akár kapcsolatszakadásig esik abban az esetben, ha a telefont rendeltetésszerűen használjuk, azaz ujjainkkal a két oldalán fogjuk az iPhone-t.

A hiba megtekinthető már több internetre feltöltött videón is. Az asztalon még erős, 4-5 csíkkal jelzett hálózati jel fokozatosan és nagy mértékben zuhan, ha ugyanabban a helyzetben, de a kezében fogja azt a tulajdonosa. Az iPhone oldalát keretező csík egyben antennaként is funkcionál, így gyanítható, hogy ebben keresendő a probléma oka. A Gizmodonak erről is van egy egyre hízó, panaszbejelentős cikke.


Egy videó a sok közül...

Az egyelőre nem világos, hogy a használatba vett készülékek hány százalékánál jelentkeznek a fenti hibák, és még azt sem tudni, hogyan reagál minderre a gyártó. Az viszont biztosra vehető, hogy ha ezek a problémák nagy arányban jelentkeznek a kikerülő iPhone 4-eken, akkor az alaposan keresztbe tesz az Apple idei menetelésének.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.