Az IP telefónia úttörői tovább turbózzák szolgáltatásukat, három új, havidíjas megoldás mellé hamarosan kiterjesztett videós funkciók érkeznek.

Egyre többen használják a Skype ingyenes VoIP szolgáltatásán kívül a SkypeOutot, a hagyományos vezetékes és mobil készülékek hívására alkalmas funkciót. Mostantól azonban az eddigi előre feltöltős módszerek mellett új csomagok érkeztek, amelyekkel bizonyos esetekben akár további költségcsökkentést is elérhetünk. Igaz, az újdonságok egy része mobiltelefonok hívását még nem támogatja, csupán vezetékes számokat érhetünk el velük.

Egy, huszonöt, negyvenhárom | A havidíjas megoldások legolcsóbbikával a hazai vezetékes számokat hívhatjuk korlátlanul, ezért bruttó 5,95 dollárt (körülbelül 1280 forintot) kell fizetnünk. A középső csomag Európa huszonöt országának vezetékes telefonjainak elérését tartalmazza (igaz, Oroszországban ez egyelőre csak a moszkvai és szentpétervári számokra értendő). Ezért a szolgáltatásért már havi 7,95 dollár a díj (kb. 1720 forint). A legdrágább csomag 12,95 dollárba kerül havonta - a körülbelül 2800 forintos díjért a világ 43 országába telefonálhatunk, és itt már találunk pár olyan kivételt is, ahol a mobilkészülékeket is elérjhük Skype-ról: Kanada, Kína, Hong Kong, Szingapúr, Thaiföld és az USA területén él a kedvezmény. További árcsökkentések is elérhetők ráadásul, ha negyedéves, vagy éves előfizetést igénylünk, ilyenkor akár 15 százalékkal is csökkenhet az ár.

Videós fronton is erősít a Skype, a kliensprogram új bétájában már ugyanis több résztvevős, akár öt beszélgetőpartnert összegyűjtő videokonferenciákra is lehetőség lesz. Ugyan a következő végleges verzió indításától fizetős lesz a szolgáltatás, a hamarosan érkező bétában még ingyenesen használható az új funkció. Az ingyenesség még jó ideig eltarthat, ugyanis még sem az új kliens megjelenéséről, sem a többszereplős videokonferenciák árazásáról nem született hivatalos bejelentés.
 

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.