A Google hivatalosan is belépett a hardverpiacra, legalábbis erre utalnak az I/O konferencia első napjának bejelentései. Jön az új Nexus 7 tablet, a Nexus Q médiaközpont és a 4.1-es Android.
Hazai idő szerint csütörtökön, a kora esti órákban kezdődtek a Google I/O konferenciájának első napi előadásai. A vállalat nem cáfolt rá a korábbi várakozásokra, és valóságos tűzijátékot rendezett. Egyebek mellett bejelentette a saját márkás táblagépét, a Nexus 7-et, a Nexus Q médiaközpontot és a legújabb Android-verziót. A Google emellett a meggyőző számadatokkal sem fukarkodott: 250 millió regisztrált, ezen belül 150 millió aktív Google+ felhasználóról, 600 ezer androidos appról és 20 milliárd telepítésről számolt be. A Google mobil operációs rendszerét futtató készülékekből mostanra több mint 400 millió darabot értékesítettek világszerte. Az előadások legfontosabb részletek a következők voltak:

Google Nexus 7  A 300 grammos Google-tabletet az Asus gyártja, és már a 4.1-es Androiddal érkezik, alapértelmezett Chrome böngészővel. A 7 hüvelykes, 1280×800-as HD kijelzővel szerelt gépben 1 gigabájt RAM, négymagos Tegra 3 CPU és 12 magos GeForce ULP grafikus gyorsító dolgozik. Az 1,2 megapixeles első kamera mellett a GPS-, WLAN- és NFC-képes tablet nem rendelkezik 3G/4G modemmel, és nem bővíthető microSD kártyával. Az akkumulátor 8 órányi aktív használatot enged, bekapcsolva 300 óráig bírja. A 8 gigabájtos változat ára 199, a 16 gigabájtosé 249 dollár lesz, ami előrendelés esetén a Google Play áruházban beváltható pontokat is magában foglalja.

Mindezek alapján a Nexus 7 olcsó, médiafogyasztásra optimalizált eszköz. Az egyik megfogalmazás szerint arról van szó, hogy az e-könyv piac szunyókáló óriása végre saját könyvolvasóval jött ki. Aki az iPad közvetlen versenytársára számított, annak csalódnia kell: a Nexus 7 az androidos gyártók számára szolgál referenciaként, csakúgy, mint a Microsoft Surface táblája a Windows 8 esetében. A Google-nek ezen felül vissza kell szorítania a belső konkurenciát is, mielőtt a Galaxy Tab, a Kindle Fire vagy a Nook elágaztatott Android-értelmezései teljesen kihúzzák a kezéből a saját rendszere feletti ellenőrzést, illetve megfosztják a lehetséges bevételek jelentős részétől.





Google Nexus Q  Az Amerikában gyártott "közösségi streaming médialejátszó" a jelek szerint egy cloud-alapú eszköz, amely zene- vagy videófolyamokat közvetít, lehetővé téve, hogy a felhasználók tartalmakat osszanak meg egymással, vagy lejátszási listákat készítsenek mobil eszközeikről, összekapcsolva egymással az androidos gépeket. Más rendszerekkel nem működik együtt, és önmagában sem használható. A gömb alakú Nexus Q erősítőként is funkcionál, ezen felül Bluetooth-, Wi-Fi- és NFC-képes termékről van szó, amely 1 gigabájt RAM-mal, 16 gigabájt tárhellyel és a 4.0-s Android rendszerrel (Ice Cream Sandwich) érkezik. A készülék már megrendelhető a Google Play-en, ára 299 dollár.





Android 4.1  A Jelly Bean "gyors, folyékony és zavartalan" működésű felhasználói felületet ígér. Erre – az ígéretre – már volt példa az Android történetében, bár a Google bemutatója alapján az új rendszer látványosan jobban teljesít az előző főverziónál. A Google Now nevű szolgáltatás egyfajta intelligens keresőfelületet biztosít a felhasználónak, akit földrajzi helyzete és időbeállítása alapján lát el friss adatokkal. Az autóban ülőknek például valós időben szolgáltat közlekedési információkat, a gyalogosoknak mindig az aktuális átszállási lehetőségeket mutatja, hozzácsapva akár a közelben található éttermek profilját, és proaktívan segíti a webes keresést.

A diktálás már kapcsolat nélküli módban is működik, és a hangalapú keresés is sokat fejlődött: a színpadi bemutatón például simán teljesítette a "mutass képeket törpe selyemmajmokról" kérést. A számtalan fejlesztés között található a nyitóképernyő kezelése, a Gmail értesítések lehetőségeinek bővülése vagy az alkalmazások titkosítása – a teljes listát a Google oldalain érdemes végigböngészni. A rendszer frissítése július közepén, "a levegőn keresztül" (over the air) indul a Galaxy Nexus, a Motorola Xoom és a Nexus S eszközökön, előre telepítve pedig a most bejelentett Nexus 7 tableteken érkezik először.





Virtuális ejtőernyősök  Az I/O konferencia első napján kiderült, hogy a Galaxy Nexus okostelefonok szolgáltatófüggetlen ára 349 dollárra változik, Calendar-integrációval jelenik meg a Google+ tabletess applikációja (iPad-re valamivel később várható), a Google varázsszemüvegét pedig nem csak bemutatták, de a jelenlévők 1500 dollárért vásárolhattak is maguknak egy saját példányt – másoknak marad az Explorer Edition előrendelése, jövő évi szállítási határidővel. Rögtönzött beszámolónkat mi is a Project Glass élő demójával zárjuk, hogy a későbbiekben részletesebben is bemutassuk a Google tegnapi előadásainak legfontosabb elemeit, illetve a konferencia mai eseményeit.




Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.