Ha csak a Kickstarter-pályázat sikerességén múlna az Ouya jövője, akkor már most retteghetnének a konzolgyártók. A 99 dolláros kütyü azonban még csak a jó startnál tart, a célvonal messzebb van.
A közösségi finanszírozó oldal egyik legnagyobb összegű projektjét hozták össze az Ouya megállmodói. A gyűjtés lezárultakor hajszál híján
8,6 millió dolláron állt meg a számláló. Ez ugyan nem előzi meg a
Kickstarter jelenlegi csúcstartóját, de azért most minden bizonnyal folyamatos pezsgődurrogástól hangos a fejlesztők főhadiszállása.
Filléres játék ■ Az
Ouya koncepciója egy olcsó (99 dolláros) konzolt takar, amelyre a fejlesztői kit segítségével bárki, mindenféle pótlólagos költség és díj nélkül készíthet játékokat, vagy egyéb szórakoztató megoldásokat. Az androidos alapon nyugvó gépet elég rákötni a tévére, és máris válogathatunk sok száz játék közül. Ráadásul mindezt ingyen, hiszen az Ouya kitalálóinak egyetlen feltétele a fejlesztők felé az lesz, hogy valamilyen szinten, például demó vagy limitált próbaidő formájában mindenképpen tegyék ingyenesen elérhetőve alkotásukat.
A négyzet alakú konzolba négymagos Tegra 3 processzor, 1 gigabájt memória és 8 giga belső tárhely kerül. Lesz rajta 1080p-s HDMI kimenetet, Wi-Fi 802.11 b/g/n, egy USB 2.0-ás csatlakozó és Bluetooth 4.0 is. A konfiguráció alapból egy vezeték nélküli kontrollert tartalmaz, de 30 dollárért kérhető további irányító eszköz. A hírek szerint összesen négyet tud majd egy gép kezelni. A kontrolleren a szokásos dolgok mellett egy touchpad is helyet kap majd.
Partnerkapcsolat ■ A szépen hízó közösségi kassza meghozta a partneri érdeklődőket is. Az utóbbi hetekben, napokban sorra jelentették be az újabb tárgyalásokat, partneri megállapodásokat. A több platformon elérhető, igény szerint is fizethető online játékszolgáltatásra fókuszáló
OnLive megerősítette, hogy több mint 80 kiadó kínálatát, köztük nem egy csúcsminőségű játékot fog elérhetővé tenni az Ouya felhasználói számára. Folynak a tárgyalások a Namcóval és alakul egy bimbózó kapcsolat a nyílt forráskódú médialejátszó megoldással, az
XBMC-vel is. De érdekes bővítésként említhető a
TuneIn-nel kötött partnerség, amivel a konzolt használók a világ több ezer rádióállomása közül válogathatnak, természetesen ingyen.
A "szegény ember konzolja" tehát jól alakul, és már nem is tűnik annyira szegényesnek az induló kínálata. Ettől függetlenül még messziről sincs kikövezett útja az Ouyának, ám ha ez az érdeklődés kitart a jövő tavaszra tervezett megjelenésig, illetve azt követően meggyőző eladási adatokat tud felmutatni, akkor bizony egy teljes értékű harcossal gyarapodik a játékpiac csatatere.