Ha csak a Kickstarter-pályázat sikerességén múlna az Ouya jövője, akkor már most retteghetnének a konzolgyártók. A 99 dolláros kütyü azonban még csak a jó startnál tart, a célvonal messzebb van.
A közösségi finanszírozó oldal egyik legnagyobb összegű projektjét hozták össze az Ouya megállmodói. A gyűjtés lezárultakor hajszál híján 8,6 millió dolláron állt meg a számláló. Ez ugyan nem előzi meg a Kickstarter jelenlegi csúcstartóját, de azért most minden bizonnyal folyamatos pezsgődurrogástól hangos a fejlesztők főhadiszállása.

Filléres játék  Az Ouya koncepciója egy olcsó (99 dolláros) konzolt takar, amelyre a fejlesztői kit segítségével bárki, mindenféle pótlólagos költség és díj nélkül készíthet játékokat, vagy egyéb szórakoztató megoldásokat. Az androidos alapon nyugvó gépet elég rákötni a tévére, és máris válogathatunk sok száz játék közül. Ráadásul mindezt ingyen, hiszen az Ouya kitalálóinak egyetlen feltétele a fejlesztők felé az lesz, hogy valamilyen szinten, például demó vagy limitált próbaidő formájában mindenképpen tegyék ingyenesen elérhetőve alkotásukat.


A négyzet alakú konzolba négymagos Tegra 3 processzor, 1 gigabájt memória és 8 giga belső tárhely kerül. Lesz rajta 1080p-s HDMI kimenetet, Wi-Fi 802.11 b/g/n, egy USB 2.0-ás csatlakozó és Bluetooth 4.0 is. A konfiguráció alapból egy vezeték nélküli kontrollert tartalmaz, de 30 dollárért kérhető további irányító eszköz. A hírek szerint összesen négyet tud majd egy gép kezelni. A kontrolleren a szokásos dolgok mellett egy touchpad is helyet kap majd.

Partnerkapcsolat  A szépen hízó közösségi kassza meghozta a partneri érdeklődőket is. Az utóbbi hetekben, napokban sorra jelentették be az újabb tárgyalásokat, partneri megállapodásokat. A több platformon elérhető, igény szerint is fizethető online játékszolgáltatásra fókuszáló OnLive megerősítette, hogy több mint 80 kiadó kínálatát, köztük nem egy csúcsminőségű játékot fog elérhetővé tenni az Ouya felhasználói számára. Folynak a tárgyalások a Namcóval és alakul egy bimbózó kapcsolat a nyílt forráskódú médialejátszó megoldással, az XBMC-vel is. De érdekes bővítésként említhető a TuneIn-nel kötött partnerség, amivel a konzolt használók a világ több ezer rádióállomása közül válogathatnak, természetesen ingyen.

A "szegény ember konzolja" tehát jól alakul, és már nem is tűnik annyira szegényesnek az induló kínálata. Ettől függetlenül még messziről sincs kikövezett útja az Ouyának, ám ha ez az érdeklődés kitart a jövő tavaszra tervezett megjelenésig, illetve azt követően meggyőző eladási adatokat tud felmutatni, akkor bizony egy teljes értékű harcossal gyarapodik a játékpiac csatatere.

10 millió dollár felett kaszált egy Kickstarter projekt
Freemium: így termelnek pénzt az ingyenes mobil appok

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.