A Red Hat felvásárolja a strukturálatlan adatok kezelésében utazó Glustert, újabb cloud alapú technológiával erősítve az adattárolással kapcsolatos nyílt forrású megoldásait.
A gyártók adattárolás területén eszközölt fejlesztései biztos befektetésnek tűnnek, hiszen hasonló termékekre mindig szükség lesz, ráadásul a vállalatoknak rohamosan növekvő adatmennyiséget kell kezelniük, amely már nem csak az üzleti rendszerekből, de számtalan más forrásból is származhat.

A verseny ennek megfelelően igen éles, ezerféle megoldás küzd a vásárlók kegyeiért, ám a piac még gyorsabban bővül: a strukturálatlan adatok tárolása és menedzsmentje például a jelenlegi becslések szerint 4 milliárd dolláros üzletet jelent, ami jövőre ennél is jóval nagyobb lesz. Nem csoda, hogy az elmúlt időszakban több nagy gyártó is bevásárolt: az IBM a Storwize-t, az EMC az Isilont, a HP az Ibrixet, az Overland Storage pedig a MaxiScale-t szerezte meg. A Red Hat most ugyanezen a területen erősít saját októberi felvásárlásával.

Adatok a felhőben  A szoftvercég 136 millió dollárt fordít a kaliforniai Gluster megszerzésére, amely nyílt forrású scale-out tárolómegoldásaival a strukturálatlan adatok kezelésének standardizálásában segít ügyfeleinek. A Red Hat ezzel megszerzi a GlusterFS szoftvert, amelyre a gyártó publikus, privát vagy hibrid cloudban működő rendszerei épülnek, a cég szakértelmét pedig felhasználhatja adattárolással kapcsolatos portfóliójának további bővítésében.

A 2005-ben alapított, 70 alkalmazottat foglalkoztató Gluster telepítései világszerte 146 vállalatnál működnek. A gyártó olyan referenciákkal rendelkezik, mint a Deutsche Bank, a Samsung vagy az Autodesk, sőt weboldala szerint magyarországi ügyfele is van a tatai PC-Stand személyében.
A GlusterFS fájlrendszer petabájtos nagyságrendben skálázható, és több ezer kliens kiszolgálására képes. A hagyományos, monolitikus adattárolási platformok helyett lehetővé teszi, hogy a Gluster ügyfelei a rendelkezésükre álló gépekből bárhonnan elérhető, központilag menedzselt, egyetlen névtartományt használó virtuális tárolórendszert alakítsanak ki.

Elkerülhetetlen változás  "Az adatrobbanás és a cloud fogalma egymáshoz konvergál, ami az informatikát is arra kényszeríti, hogy újragondolja az adattárolással kapcsolatos befektetéseit" - nyilatkozat a felvásárlás kapcsán Brian Stevens, a Red Hat alelnöke. "A strukturálatlan adatmennyiség (mint a logfájlok, a virtuális gépek, a levelek, a hanganyagok, a videók és a dokumentumok) növekedésével a '90-es évek gondolkodásmódja, amely mindent a drága, egyetlen rendszerből álló adatbázis-kezelőkbe kényszerített a vállalati hálózatokon belül, mára ügyetlenné és célszerűtlenné vált."

Egyre több adatban matatnak a vállalatok
Bele fogunk fulladni az adatok óceánjába?

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.