A T-Mobile bizonytalan időre önhatalmúlag beszüntette múlt héten indított szolgáltatását, amelynek segítségével ismerőseinkkel beszélhettünk a Facebookon. A lépés hátterében a Facebook aggályai állnak.
Helyi idő szerint húsvét vasárnap este a T-Mobile felfüggesztette a nevéhez köthető Bobsled alkalmazást, mivel ezzel kapcsolatban több probléma merült fel a Facebook részéről.

Telebook Mint arról múlt héten beszámoltunk, az amerikai T-Mobile olyan alkalmazást készített a legnépszerűbb közösségi oldalhoz, amellyel hagyományos hanghívással is tarthattuk a kapcsolatot facebookos ismerőseinkkel.

Amikor még működött...

A nyilvánosságra hozott fejlesztési tervek ennél is többről szóltak. A fejlesztők ígérete szerint a későbbiekben vonalas és mobil készülékek felé irányuló hívásokat indíthatunk majd. Ezen kívül beharangozták a videós csevegést is. Ez utóbbit összekapcsolhatjuk majd a frontoldali kamerákkal rendelkező okostelefonokkal és táblagépekkel.

Már ha újra elindul a szolgáltatás, hiszen azt meghatározatlan időre visszavonta a T-Mobile. Az ok a Facebook kritikája, miszerint problémásnak találták azt, hogy az alkalmazásról nem derül ki egyértelműen, hogy nem a szolgáltató (azaz a Facebook) fejlesztéséről van szó.

Bobsled: telefonáljunk Facebookon!
Pénz beszél: lesz-e valaha Facebook-telefon?
Kifecsegi titkainkat az androidos Skype

Jobb a békesség A T-Mobile láthatóan nem akarta megvárni, míg a Facebook tiltja ki a kiegészítőt, inkább gyorsan reagálva maguk függesztették fel a Bobsled működését, "amíg nem rendezik megnyugtató módon az ügyet a Facebookkal".

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.