Egymásra talált a közösségi oldal és a cloud fájlmegosztó szolgáltatás. Mostantól a Facebook csoportok tagjaival pofonegyszerűen lehet dropboxos állományainkat megosztani.
Jól jöhet a most bejelentett partnerség a nagy szállítók által egyre jobban szorongatott Dropboxnak. A cloud alapú tárolást és fájlmegosztást a legutóbbi adatok szerint több mint 50 millió embernek biztosító cég ugyanis mostantól kiemelt helyet kap a Facebook rendszerében, ez pedig sok százmillió potenciális új ügyféllel kecsegtet. 



A Facebookon már most is használható új funkció a csoportokat (Groups) érinti. Az általában közös érdeklődés, lakóhely, munkakör stb. alapján verbuválódott közösségek tagjai néhány kattintással elérhetik saját Dropbox fiókukat, amelynek egy elemét kiválasztva mindenki számára megnyithatóvá, letölthetővé válik az állomány. A Dropbox integrációja nem azért hasznos, mert rövidebb idő így elérni egy fájlt, mint a számítógép mappáiban kutatva, hanem főleg azért, mert ha későbbiekben módosítani akarunk az állományon, az automatikusan frissül a csoporttal megosztott fájl esetében is. Így például egy amatőr focibajnokság állása mindenki számára a legutolsó állapotban látszik, akár használ Dropboxot, akár nem. (Ezt egyébként eddig is meg lehetett tenni úgy, hogy az adott állományhoz vezető direkt, publikus linket osztottuk meg, de a mostani megoldás lényegesen egyszerűsít a folyamaton.)

Add az adatod!  Az új lehetőséget sok felhasználó örömmel fogadta a bejelentésről szóló blogbejegyzésre reagálva, ám szintén szép számmal voltak azok, akik az adatvédelmmel és jogosultságkezeléssel összefüggő problémákra hívták fel a figyelmet. Az egyszerű megosztáshoz ugyanis számos engedélyt kell adnunk a Dropboxnak, hogy a Facebook felületén érhessük el az állományainkat. Voltak olyanok is, akik kijelentették, hogy pont a közösségi oldallal való lepaktálás miatt szakítanak a Dropboxszal.

A mérleg serpenyőjének mindkét oldalán gyűlnek tehát az érvek, de ha tippelnünk kellene, arra szavaznánk, hogy összességében mindkét cég számára pozitív eredményt hoz a most bevezetett közös funkció.

Újabb felhős tároló versenyez Androidon
Dropbox nagyban: 5 vállalati cloudos tároló 

Hetente egymillió LibreOffice kel el világszerte

A "kel el" természetesen csak képletesen értendő, mivel a programcsomagot ingyenesen le lehet tölteni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.