Az NNG a kézi navigációs eszközök (PND) piacának zsugorodása és az okostelefonok GPS-képességének elterjedése miatt az autókba előre telepített, más néven OEM navigációs szolgáltatás felé vette az irányt.
Az autóiparban a fejlesztések abba az irányba mutatnak, hogy pár éven belül már nemcsak a felsőkategóriás, hanem a kis- és középkategóriás járműveknek is alapfelszereltsége lesz a navigáció. Ezt a piacot célozta meg az NNG. A korábban felhalmozott tőkéből, valamint egy KMOP pályázaton elnyert közel 150 millió forintból finanszírozták meg a fejlesztéseket, ami teljesen új kihívást jelentett a cégnek.

Alkalmazkodni kellett az autóiparban elterjedt QNX operációs rendszerhez, amely teljesen új, a korábbiaktól eltérő fejlesztési felület. A fejegység, amely a navigációs szoftvert futtatja, több feladatot is ellát, mint például a multimédiás alkalmazások, vagy akár a klíma vezérlése. A fejegységnek viszont végül egy komplett egységnek kell tűnnie. Meg kellett oldani tehát az együttműködést a többi, más gyártók által beszállított szoftverkomponenssel, amihez el kellett készíteni egy felületet is, amin keresztül a navigációs alrendszer funkciói elérhetőek.

Nagyobb elvárások A járműiparban magasabb minőségi, stabilitási és teljesítmény elvárások vannak, mint a például a PND-k terén. Ezek az elvárások magasabb minőségű szoftvert igényelnek. Egy jármű rendszeréből például több információ is kinyerhető, így beépítették a navigációs szoftverbe a többszenzoros érzékelést, amely a kerékfordulat, a giroszkóp adatai, a követésitávolság-figyelő és ezekhez hasonló berendezések segítségével akkor is lehetővé teszi a navigációt hosszabb-rövidebb időre, hogyha éppen nincs műholdas lefedettség.

A fejlesztőknek meg kellett oldaniuk az azonnali indulás problémáját is, valamint a gyors útvonaltervezést, amely egy ilyen OEM eszközön nem haladhatja meg a 2-3 másodpercet. A különböző napszakokat és időjárási viszonyokat is figyelembe vevő megoldásokat is kifejlesztettek, ami tipikusan nem cél egy PND-nél, az autós navigálásnak azonban célszerű részévé tenni.

Több beszédszintetizátort is támogat a szoftver, hiszen a fejlesztéseket az NNG nem egy adott autógyártónak, hanem egy általuk meg nem nevezett, elsőszintű autógyártó-beszállítónak végezte. Az NNG tehát egy ilyen fejegységbe előre telepített navigációs és térképrajzoló szoftverkomponens beszállítója. A high-end navigációs megoldásokkal szemben a cég abban látja versenyelőnyét, hogy rugalmasabban tud reagálni a piac és a megrendelők igényeire, így például gyorsabban és olcsóbban tudja szolgáltatni a megoldásait.

Autósok helyett gyártókra koncentrál a nevet váltott Nav N Go
A Google élőben mutatja a dugókat a magyar utakon

Kézből az autóba Az NNG határozottan az autóipari fejlesztésekre koncentrál, háttérbe szorítva ezzel a PND-k fejlesztését, ám az is szándékukban áll, hogy az autóipari fejlesztések során elért újításokat a PND-kbe is integrálják.

Az első NNG OEM navigációval szerelt autók várhatóan 2012-ben gördülhetnek ki a gyárból. A tervek szerint több százezer ilyen navigációval szerelt autó készülhet. A fejlesztésből származó első bevételeket is a 2012-es évre várják, addig az elképzelések szerint a régi termékportfolióra alapuló bevételekből gazdálkodnak.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.