Közeledik az I/O konferencia, egyre több fejlesztésről keringenek a pletykák, a Google odalépett a gázra.
Azt eddig sem mondhattuk, hogy a Google nem fejleszt őrült tempóban, de mostanában még jobban odatették magukat. A sort a Play Store átfazonírozásával kezdjük, mivel ez az az újdonság, ami valószínűleg első körben a felhasználók elé kerül. A Google alkalmazásboltja mindeddig messze volt a tökéletestől, bár sokat fejlődött az utóbbi időszakban. Hamarosan azonban egy teljesen új szintet lépnek az alkalmazással, mivel érkezik a 4.0-s verzió.

Frissül a Play Store  A Google hivatalos blogja és a képernyőfotók szerint a Play Store sokkal áttekinthetőbb, elegánsabb dizájnt kap, aminek alapja a Now esetében is használt kártyás megjelenítés. A fókuszban itt is a látványos, nagy képek használata áll, ami egy csokorba foglalja az azonos kategóriába eső tartalmakat, ezen kívül a fizetési folyamatot is jelentősen megkönnyítették. Az új Play Store frissítése a napokban indul, a következő pár hétben pedig remélhetőleg mindenkihez eljut.
 


Google Play Store: szebb lesz, jobb lesz

Sajnos hiába szerepelnek kiemelt helyen a Music, Books, Movies & TV feliratok az új Play Store-ban, a hazai felhasználók a bolt ezen kínálatát még mindig nem vehetik igénybe. Biztató azonban az a tény, hogy a mai nappal a Google zenei szolgáltatása újabb országokban (Ausztria, Írország, Belgium, Luxemburg, Portugália) vált elérhetővé, hiszen ez azt jelenti, hogy a Google dolgozik a funkciók kiterjesztésén.

Bábeli zűrzavar helyett rend  Az utóbbi napokban a Google-t összeboronálták a WhatsApp fejlesztőgárdájával, mivel az a hír járta, hogy a keresőcég 1 milliárd dollárért felvásárolná a mobilos üzenetküldő szolgáltatást működtető céget. A WhatsApp üzletfejlesztési igazgatója, Neeraj Arora egyértelműen cáfolta az értesüléseket, arra azonban egyre több jel utal, hogy a Google valami nagy dobásra készül az üzenetkezelés terén.

Hat európai ország a Google adatkezelési szabályzata ellen
Megérkezett a Google Keep
Google Nexus 4 teszt: a csillogó negyedik 

Magukat meg nem nevező forrásokból, illetve a neten fellelt különböző nyomokból, adatokból, képekből sokan azt valószínűsítik, hogy a Google az üzenetküldési módszereinek, csatornáinak összehangolására készül. Mindez azt jelenti, hogy a mobilon (Android és iOS), Chrome-ban, illetve a Gmail webes felületén egyetlen folyamba rendezhetők lennének a Google Talk, Hangout, Google+ és Voice szolgáltatások beszélgetései, amivel nagyban egyszerűsödne a fent említett kommunikációs csatornák kezelése. A jelenleg Babel munkacímen futó fejlesztés a hírek szerint már a Google májusi fejlesztői konferenciáján (I/O) bemutatkozhat.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.