Megújult a NetApp FAS/V 3200-as vállalati tároló sorozata, amely skálázható, fürtözött teljesítményt és kapacitást ígér a vállalatoknak kedvezőbb árfekvésben.
E hónaptól elérhetőek a NetApp közép- és nagyvállalati ügyfeleknek szánt új, FAS3220-as és FAS3250-es tárolórendszerei, melyek első számú újdonsága, hogy növelték a számítási és tárkapacitásukat, valamint kedvezőbb tették az árazásukat. A két tárolórendszer a FAS3210-et és FAS3240-et váltja a NetApp portfóliójában.
Az üzleti igényekkel összhangban ■ Az új eszköz típusok egységes architektúrájukkal is illeszkednek a NetApp vállalati adattárolási infrastruktúrájába, amely három alappillérre épül: az intelligens tároló- és adatfelügyeletre, a folyamatos rendelkezésre-állás biztosítására, valamint a szinte korlátlan fürtözött skálázhatóságra. Ez teszi lehetővé azt, hogy a vállalati informatika az üzleti igényeket úgy szolgálja ki, hogy az IT-szolgáltatások és üzleti adatok elérhetősége szűkösebb anyagi és emberi erőforrások mellett is magas szintű legyen. A sűrűn változó üzleti elvárásokhoz, prioritásokhoz az ilyen képességekkel rendelkező tároló infrastruktúra egyszerűbben hozzáigazítható, mivel menet közben, dinamikusan változtatható számos paramétere.
A két rendszer átlagosan 80 százalékkal nagyobb számítási és megduplázott tárolási kapacitást kínál az előd rendszerekhez képest: a FAS3220 1,4 petabájt , a FAS3250 pedig 2,1 petabájt maximális, önálló nyers tárolási kapacitásra képes. A FAS3220 I/O bővíthetősége javult az előd FAS3210-hez képest: többek között háromszor több kártyahely (10Gb/1Gb Ethernet, 8Gb/4Gb fibre channel vagy konvergens FCoE UTA csatolóhoz); a SAS/SATA/SSD kapacitást tartalmazó bővítőpolcok a legújabb SAS 6Gb/s csatlakozásokon keresztül illeszthetők, de a régebbi, fibre channel (FC) illesztésű NetApp DS14 lemezpolcok is támogatottak. A család a kontrollerházba épített belső merevlemezzel nem rendelkezik, tehát legalább egy lemezpolcra szükség van a rendszernek – a NetApp bármely diszkpolca csatlakoztatható a rendszerhez.
Rugalmasabb bővíthetőség ■ Mindkét típus támogatja a tároló vezérlő bővítőkártyaként elérhető Flash Cache-t, amely az adatbázis- vagy email-szerverek gyakran változó adatelérésének olvasási műveleteit gyorsítja. A tároló polcokba helyezhető SSD-meghajtók a merevlemezekkel összerendelhetők. Szintén támogatja az írási és olvasási műveletek sebességét egyaránt növelő Flash Poolt, valamint a tárolókhoz kapcsolódó szerverekben beépíthető Flash kártyákat, azaz a NetApp gyorsítótár-intelligenciával együttműködő Flash Accel-t, amely a gyártó ígérete szerint akár 90 százalékkal is csökkentheti a szerveren futó alkalmazások reakcióidejét, virtualizációval konzisztens működésével.
Az új típusok a bővíthetőséget a horizontális, ún. scale-out fürtözés általi skálázhatóságra építik. A Data ONTAP 8.x Cluster mode lényege, hogy ha nő a kapacitás- vagy teljesítményigény, nem kell a meglévő NetApp tárolót lecserélni, hanem azt bármely más támogatott – új vagy akár régebbi – NetApp tárolóval fürtben lehet összevonni. A tárolók kapacitását a szerverek, alkalmazások egységesen, a fizikai elhelyezkedéstől függetlenül látják, ráadásul egy esetleges tervezett karbantartáskor az adatokat leállás nélkül migrálhatók a fürt tagjai között. Az eszközök és a Data ONTAP Cluster mode teljes multiprotokoll támogatással rendelkezik: azaz egyaránt lehet alkalmazni FC, FCoE, iSCSI, NFS, pNFS és CIFS (SMB) protokollt.
Az összevont fürtözött tárolókon egységesen kezelt kapacitás beosztható egymástól teljesen izolált, virtuális tárolórendszerekre – ez jól illeszkedik a felhő alapú szolgáltatások tipikus „társbérleti” környezetek elvárásaihoz.
A megújult típusok V3220 és V3250 néven tároló-virtualizációs képességű változatokban is elérhetők.